Blažimský brankostroj se rozběhl hned od úvodního hvizdu. K míči se dostal Hynek Nájemník, zatáhl balón do vápna, přihrál volnému Rulfovi, ale ten trefil jen tyč. Za tři minuty už padla první branka. Střela Pavla Bartka z dobrých 20 metrů, kterou lehce tečoval zadák Vilémova, zapadla do sítě. Za pár minut se dostal do brejku Onuščák, ale mířil jen do nohou gólmana Šrámka.

Běžela desátá minuta, když se do šance propracoval Ondřej Bartko. Jeho první pokus Šrámek stačil sice nohou zastavit, ale na dorážku stejného střelce neměl nárok. Doslova pár minut stačilo domácím ke vstřelení další branky. Střelecký pokus Rulfa Šrámek vyrazil k Onuščákovi a ten z blízka skóroval. Pak následovala další tyč, kterou trefil domácí Schuchardt. Netrvalo dlouho a padla další branka do sítě Vilémova. Roh Ondry Bartka sklepl hlavou Lenkvik před nohy Onušćáka – 4:0. Pak z ojedinělé šance zahrozili hosté. Sperk si však předkopl míč dáleji, než zamýšlel a brankař Jíra byl u míče dříve. Toto bylo jen varování. Obrana domácích zaspala a ponechala Kulicha pohodlně skórovat. Obdržená branka nijak nepoznamenala útočnou hru domácích. Stačily čtyři minuty a Ondřej Bartko zasekl před vápnem a obloučkem překonal Šrámka v bráně. Další tutovku měl domácí Rulf, který si pohrál s bránícím Machem, ale s jeho zakončením si Šrámek poradil. Opět se potvrdilo okřídlené nedáš – dostaneš. Další brejk hostujícího celku proměnil Můdrý. Za pár minut vyrobila domácí obrana další hrubku a Roub snížil na rozdíl dvou branek. To však byl poslední zápis ze strany Vilémova. Deset minut před přestávkou byl ve vápně faulován Onuščák a kopala se penalta. Tu poslal Hegenbart do tyče, ale z dorážky se prosadil Rulf. Poslední branku první půle dal Ondřej Bartko. Jeho první střela šla také jen do tyče, ale z dorážku už mířil přesně.

První poločas tak přinesl deset branek, z nichž hned tři si na své konto připsal neúnavný Ondra Bartko.

Po změně stran se čekalo na další gól pouhé čtyři minuty. Nájemník vybojoval míč, posunul na volného Lenkvika, který prodloužil na O. Bartka a ten prostřelil bezmocného Šrámka. Pak se předvedl Lenkvik, který však ze 20 metrů trefil břevno. po hodině hry byla k vidění další pohledná akce. Dlouhý pas Hegenbarta přistál před Lenkvikem a ten poslal míč obloučkem za záda bezmocného Šrámka. Pak naservíroval před branku ideální přihrávku Hosnedl a Ondřej Bartko ji zužitkoval ve svou pátou a zároveň desátou branku svého celku. Poslední zápis do listiny střelců je ze 75. minuty. Ta za hranicí vápna napřáhl ke střele Lenkvik a jeho přízemní střela rozvlnila síť Vilémova. Nikdo se pak nehněval, když sudí Průša ukončil zápas o několik minut dříve.

Druhý poločas se odehrával jen na polovině Vilémova a v úmorném vedru hostům evidentně došly i zbytky jejich sil.

„Z naší strany dobrý zápas, Škoda obdržených branek, ale bylo to z brejků a v tomhle počasí nemělo cenu se honit,“ konstatoval po utkání vedoucí mužstva Pavel Bartko, který ve druhém poločase velmi dobře koučoval tým po trenérovi, který musel odjet.

„Dnes to bude drahý. Pět branek, k tomu desátou a navíc jsem kapitán,“ bilancoval s úsměvem spokojený Ondra Bartko, když po zápase pomáhal sklidit sítě.

FK Blažim – TJ Sokol Vilémov 11:3 (7:3).
Branky: 10., 28. 42., 49. a 71. O. Bartko, 12. a 17. Onuščák, 59. a 75. Lenkvik, 4. P. Bartko,  35. Rulf  – 24. Kulich, 32. Můdrý, 34. Roub.
Rozhodčí: Průša – Slívko, Suchánek.