Domácí od samého začátku zatlačili svého soupeře na jeho polovinu. Už po čtvrthodině se zrodila první šance. Slavoj odvrátil rohový kop, ale míč se dostal k Exnerovi, který nesobecky přihrál nabíhajícímu Kukačkovi. Ten však pálil z úhlu a gólman Weisser stačil instinktivně nohou zasáhnou proti této střele. Vyražený míč se dostal k Hassmanovi, který se okamžitě vydal k brance domácích a byl zastaven až kousek před vápnem. Ve 21. zazmatkovala hostující obrana. Levý hlavičkou přeloboval svého gólmana, který se však na poslední chvíli stačil vrátit a míč vyškrábnou před brankovou čárou a poslat jej na roh. Za dvě minuty se po pravé straně uvolnil Exner a chladnokrevně překonal Weissera v brance.

Krátce po změně stran se dostal do obrovské šance domácí Soukup, ale s jeho nedůraznou střelou si brankař Slavoje poradil. Další velkou šanci měl Soukup v 69. minutě, ale ještě před vápnem zakopl, upadl a o míč přišel. Závěrečná dvacetiminutovka patřila Slavoji. Hned z protiútoku zahrozil Petr Klinec, jenže nemířil přesně. Petr Klinec měl druhou příležitost i v následující minutě, ale ani tentokrát se netrefil mezi tyče. Pak hosty přibrzdilo vyloučení Filipa Klince, který v 77. inkasoval druhou žlutou a zákonitě tak i červenou. Deset minut před koncem základní hrací doby založil útočnou akci domácí Kukačka a aktivní Exner svůj brejk proměnil v brankovou pojistku. Poslední šanci utkání měl hostující Petr Klinec, ale jeho střelu mířící do pravého růžku stačil Petr Junek odvrátit na roh.

Na několik posledních sekund, již v nastavení, nastoupil i trenér Pavel Schettl, který vystřídal svého syna Filipa.

Domoušičtí si výhru plně zasloužili. Byli bojovnější, zodpovědně bránili a šli více za vítězstvím, než jejich soupeř.

„Samozřejmě u nás vládne spokojenost s výkonem a třemi body. Na Slavoj jsme si věřili. Viděl jsem jeho vítězné utkání s Vilémovem a věděli jsme, že klíčem k úspěchu je dát první gól. To se nám povedlo. Škoda, že jsme neproměnili další šance a nerozhodli dříve. V závěru nám docházely síly. Nemáme dost natrénováno a stále doháníme manko z přípravy,“ hodnotil po zápase spokojený trenér Pavel Schettl.

Sokol Domoušice – FK Slavoj Žatec 2:0 (1:0)
Branky: 23. a 80. Exner.
Rozhodčí: Suchánek – Slívko, Cvachoušek.
ŽK: 0:4.
ČK: 77. F. Klinec (Žatec).
Diváci: 250.
Sokol Domoušice: P. Junek – Pechát, M. Junek, Kotlan, Mács – Kukačka, Soukup, Holman, F. Schettl (90. + 1. P. Schettl) – J. Uhlík (56. Pour), Exner (86. Kubiska).
Slavoj Žatec: Weisser – F. Klinec, Levý, Zmrhal, Z. Uhlík – Hassman, Hoferica, Hynek, Suchan (60. Svoboda) – Pinkr (80. Vybíral), P. Klinec.

Jaroslav Tošner


Načítám tabulku …