Už po pěti minutách udělal hostující obránce J. Škultéty hrubou chybu, když doslova namazal Myšákovi. Ten posunul na Aleše Rusa, který prostřelil Gabrhela. Pět minut před přestávkou šel na Gabrhela osamocený Reh. Váhal však se zakončením, a nakonec pálil jen do kláštereckého brankáře. Z následného rohu, který kopal Plachý, propadl míč až na zadní tyč, kde číhal zcela volný Lazárik, který míč uklidil do sítě. Ještě před koncem se po levé straně uvolnil O. Matyáš, vysunul Ruse, kterého ve vápně poslal Gabrhel k zemi. Z nařízeného pokutového kopu dal Klášterci gól do šatny Lazárik. Není bez zajímavosti, že František Lazárik se trefil pětkrát ve dvou zápasech, pokaždé skóroval v první půli.

Na začátku druhého poločasu byl Klášterec aktivní, poté ale na hrací ploše kralovali opět domácí borci. Myšák našel na malém vápně volného Reha a bylo to 4:0. V 69. minutě sice trefil Matyáš po pěkné akci jen tyč, ale Reh se z dorážky nemýlil. Hned v následující minutě si s gólmanem pohrál Maliňák, balón uklidil do zcela prázdné brány. Klášterec pak přišel o Papouška, který diskutoval se sudím. Pět minut před koncem orazítkoval tyč střídající Kyncl, ale nemuselo ho to mrzet, protože hned z další akce se po přihrávce od Maliňáka už zapsal do listiny střelců. Tři minuty pře závěrečným hvizdem se čestného úspěchu dočkali i hosté. Po krásné střele Bauera se Bouček natahoval marně.

Hrající trenér Alois Šebek mohl být i přes zmaření čistého konta spokojený, jeho tým má z pěti zápasů 12 bodů. „Měli jsme před utkáním ze soupeře strach, ale rychlá branka nás uklidnila. Po prvním poločase už nebylo pochyb o výsledku. Sice nám dost hráčů schází, ale máme dost širokou lavičku, proto jsme je mohli nahradit, náhradníci dostali šanci se ukázat. Závěr utkání Klášterec nezvládl a hodně nám to ulehčil, když více diskutoval s rozhodčími, než hrál.“

FK Dobroměřice – FK Klášterec nad Ohří 7:1 (3:0)
Branky: 5. Rus, 40. A 45. Lazarik, 58. A 69. Reh, 70. Maliňák, 85. Kyncl – 87. Bauer.
Rozhodčí: Sabo – Červený, Kloub.
ŽK: 0:4.
ČK: 71. Papoušek (K).
Diváci: 100.
Dobroměřice: Bouček – Plachý, Šebek, Mistoler, Pergl – Myšák (75. L. Matyáš) , Rus, Maliňák, Lazarik (78. Kyncl) , O. Matyáš (75. Veselák) – Reh (72. Pšigrocký).
Klášterec: Gabrhel – Holý (46. Hlaváček), Chvojka (46. Papoušek), Micák, J. Škultéty – P.Škultéty, Bauer,M. Škultéty, Dokoupil (46. Hradecký) – Mařík, Kolář.

Jaroslav Tošner