Domácí zahájili tradičním náporem, první branky se dočkali již po deseti minutách hry. Plachý zahrával třetí rohový kop z pravé strany v řadě a po sérii hlaviček před brankou Rumburka prošla do sítě ta Lazarikova. Za pět minut to bylo 2:0. Perglův centr vrátil před vápno Myšák, kde se do balónu opřel Maliňák a jeho střela prolétla do sítě. Na 3:0 zvyšoval za pouhé dvě minuty Reh, kterému nahrával před prázdnou bránu Mistoler. Časomíra odkrojila pouhé dvě minuty a přišla další krásná branka. Opět dělovka v podání Maliňáka, kterou gólman Krajčovič nedokázal zastavit. Hosté se dočkali snížení ve 28. minutě, když čechraný centr poslal hlavou za záda Boučka Bednář.  Na bránu hostujícího celku se dál valil jeden útok za druhým. Nejdříve Lazarik z 11 metrů vysoko přestřelil, ale pak si vše vynahradil, když centr Myšáka usměrnil hlavou u zadní tyče do brány. Dvě minuty před přestávkou dal šestou branku svého celku opět Lazarik a byla to opět výstavní branka. Angličanem od břevna.

Ani po změně stran domácí nepolevili v tempu, jen byli méně přesní v zakončení. V 63. přenechal Valta míč Rehovi, který byl v ideální pozici, ale jeho střelu vyrazil Krajčovič na roh. Skóre se tak měnilo až v 77. minutě. Valta vysunul Myšáka a ten dloubákem do odkryté brány zvyšoval na 7:1. Deset minut před koncem předvedli domácí před vápnem soupeře ťukec na jehož konci byla chytrá přihrávka Šebka na Myšáka, který překonal Krajčoviče. Brankovou tečku pak obstaral v závěrečných vteřinách Valta. Nedříve obešel Hoffmana, po něm i Krajčoviče a dával do prázdné. Na desátý gól už domácím nezbýval čas. I tak mohou být spokojeni, protože jsou se 26 body na čele tabulky o skóre před Ledvicemi a o dva body před Neštěmicemi, které však mají o zápas méně. Příští kolo hodně napoví  o králi podzimu. Dobroměřice v něm nastoupí právě na hřišti Ledvic.

„Nechtěli jsme soupeře podcenit. Je sice v závěru tabulky, ale odehrál řadu dobrých a vyrovnaných utkání se silnými soupeři. Od samého začátku jsme na ně vlétli a dali čtyři rychlé branky. Jejich gólman svůj tým nepodržel a nám to hodně usnadnil. Trochu jsme změnili styl hry a více trénujeme. Je vidět, že to přináší ovoce. Škoda, že jsme neproměňovali další šance ve druhém poločase, ale až v jeho závěru,“ trochu zalitoval po utkání hrající trenér vítězů Alois Šebek.

FK Dobroměřice – FK Rumburk 9:1 (6:1).
Branky: 10., 39. a 43. Lazarik, 15. a 19. Maliňák, 77. a 80. Myšák, 90. Valta – 28. Bednář.
Rozhodčí: Klimpl – Kuriljak, Umon.