Domácí fotbalisté vstoupili do zápasu odhodlaně a již v šesté minutě měli obrovskou šanci. Střelecký pokus Reha vytáhl gólman Dvořák na roh. Bohužel to byla poslední větší příležitost Dobroměřic v prvním poločase. Hosté převzali otěže zápasu a začali obléhat branku Pechara. Obraně se dařilo odolávat až do 34. minuty. V ní Ruszó centrem přenesl hru na pravou stranu, kde našel zcela volného Havla a ten bez problémů překonal Pechara v brance. Podruhé se hosté radovali čtyři minuty před přestávkou. Přetažený rohový kop se jim podařilo vrátit před branku, obrana domácích balón nedokázala odkopnout a Kučera jej propasíroval do sítě.

Vilémov byl v první půli jasně lepším mužstvem, byl fotbalovější a domácí působili hodně zakřiknutým dojmem, navíc byli nepřesní v kombinaci.

Po změně stran se jakoby otočilo i nasazení obou celků. Už po sedmi minutách dal krásnou umístěnou střelou kontaktní branku Maliňák. Stačilo dalších sedm minut a bylo srovnáno. Před hranicí vápna byl faulován Matyáš a Maliňák trefil přímý kop parádně k tyči. Pak měl dvě velké brankové příležitosti Lazarik. Jeho první střelu vyrazil Dvořák a roh, druhá šla lehce nad branku. Blízko k rozhodnutí měli i hosté, když Kučera trefil v 70. minutě tyč. Pozornost Pechara prověřil následně Hoke, ale jeho střela do středu branky neměla šanci na úspěch. Poslední slovo měl domácí kapitán Plachý. Jeho trestný kop Dvořák jen vyrazil, ale dorážka dopadla jen na horní stranu břevna.

Utkání končilo po 90 minutách spravedlivou remízou a o prémiovém bodu musely rozhodnou penalty. Ty začínal kopat Vilémov. V první sérii uspěl Luňák i domácí Lazarik. Ve druhé sérii však napálil břevno Malec a lépe se nevedlo ani domácímu Mariňákovi, který volil technickou střelu, ale také trefil jen břevno. Pak proměnili Hoke i Němec a šlo se na čtvrtou sérii. V ní Kučera opět tvrdou střelou roztřásl břevno a po něm Plachý bezpečně proměnil. Poslední pokusy Havel i Baňka proměnili a domácí tak získali dva body, které jim však k záchraně nepomohly. Před závěrečným kolem totiž ztrácejí na celky před sebou tři body.

„O výhře Perštejna v Lovosicích jsme nevěděli, kluky proto nebyla potřeba motivovat. Šli jsme do zápasu stejně, jako jdeme do každého. Hrajeme proto, že chceme vyhrávat,“ poznamenal po zápase hrající trenér domácích Alois Šebek.

A jak to bude s jeho budoucností v Dobroměřicích? „Loni jsem říkal, že když půjdeme do kraje, budu ještě pokračovat. Jak to bude teď, ještě nevím, Cítím se hodně unavený. Vedení by chtělo, aby ještě zůstal, ale zatím nejsem rozhodnutý. Ještě nás čeká poslední zápas v krajském přeboru," uzavíral Šebek.

Dobroměřice v posledním kole nastoupí na hřišti Modlan.

FK Dobroměřice - SK STAP-TRATEC Vilémov 2:2 (0:2), PK: 4:3
Branky: 52. a 59. Maliňák - 34. Havel, 41. Kučera.
Rozhodčí: Krutina - Menšík, Maleček.
ŽK: 1:2.
Diváci: 250.
FK Dobroměřice: Pechar - Plachý, Šebek, Holeček (86. Baňka), Mistoler - Matyáš, Maliňák, Lazarik, Rus (68. Henzlíček) - Reh, Němec.
SK Vilémov: Dvořák - Jindřich, Kurel, Jirchář, Luňák  –  Buryánek, Ruszó (46. Hošek), Hoke, Havel, Malec – Kučera.

Autor: Jaroslav Tošner