Naposledy se krajský přebor hrál v Domoušicích v sezóně 2006/2007. V ní místní Sokol končil na poslední příčce a vrátil se do A třídy, kde se střídavými úspěchu hrál až do letoška. Domoušičtí do nového ročníku vstupují s mnohem větším optimismem než před 12 lety. Mají totiž mnohem širší kvalitní kádr. Před začátkem zápasu se domácí rozloučili s dlouholetou oporou Michalem Lokajíčkem.

Úvodní kolo odehráli sokolové na domácím hřišti s přijatelným soupeřem z Jílového, ale trenér Schettl musel řešit problémy se sestavou nejen před zápasem, ale i krátce po jeho zahájení. V přípravném zápase se zranil klíčový hráč Liška, který bude chybět celý podzim, a po devíti minutách odkulhal ze hřiště Masopust. Záložní řada tak má výrazné trhliny.

Hosté byli aktivnější, ale domácí se snažili dostat za obranu dlouhými balóny. V závěrečné fázi je však zrazovala koncovka. První šance přišla v 17. minutě a hned z toho byla branka. Hankocyho pokus dostat míč do branky zmařil na zemi ležící Michl, když míč zastavil rukou. Hankocy se nevzdal a míč do sítě dopravil, ale branka uznána nebyla. Michl dostal červenou a kopala se penalta, kterou s troškou štěstí proměnil Martin Junek. Hankocy se mohl mezi střelce zapsat ve 28. minutě, ale z prázdné brány stačil vykopnout na roh Reichelt. Krátce před přestávkou se předvedl výstavní střelou ze 30 metrů Holman, ale mířil lehce nad. Poslední pětiminutovka patřila hostům, kteří se nastěhovali před branku Petra Junka, ale kromě tří rohu v řadě nic nevytěžili. Hosté byli v prvním poločase rychlejší a fotbalovější. To domácí působili zakřiknutě, až příliš rychle se zbavovali míče a zbrkle zakončovali.

Druhý poločas už přinesl za strany domácích mnohem lepší fotbal. Už v 54. nahrával Exner do vyložené šance Havlínovi, ale jeho střelu gólman Smutný vyrazil a Kukačka z dorážky těsně minul zadní tyč. O minutu později zahrál nechtěně ve vápně rukou hostující Reichelt a kopala se druhá penalta. Tu proměnil Holman. Pak se střele Uhlíka postavila do cesty tyč.

Ke slovu se krátce přihlásilo Jílové. V 66. minutě chyboval Petr Junek, který si zakřičel, že míč má a vyběhl si příliš daleko z branky. Míč neměl a Šindelář dal pohodlně kontaktní branku. Jenže Domoušice drama nepřipustily. Za pouhé dvě minuty vybídl Uhlík ke skórování Exnera a ten z malého vápna rozesmutnil bezmocného Smutného v brance. Další dvě minuty a další branka. Střílený centr do malého vápna nezasáhl ani Smutný, ani Reichelt a Exner měl snadnou prácí – 4:1. Čtvrt hodiny před koncem se předvedl Petr Junek, který vytáhl na roh střelu mířící pod břevno. Brankovou tečku obstaral Hankocy, kterému nezištně přenechal míč Exner.

„První poločas jsme se hledali. Máme hodně nových hráčů a moc toho spolu v přípravě neodehráli. Navíc jsme museli řešit náhradu zraněného Lišky a pak Masopusta. Doufám, že do příštího zápasu bude jeho kotník v pořádku. Na místo Lišky máme ze Spořic půjčeného na dvě utkání Holmana. Druhý poločas už jsme utkání měli jasně pod kontrolou a máme zasloužené tři body,“ hodnotil po utkání trenér Pavel Schettl.

TJ Sokol Domoušice – FK Jílové 5:1 (1:0)
Branky: 68. a 70. Exner, 14. M. Junek (PK), 55. Holman (PK), 77. Hankocy – 66. Šindelář.
Rozhodčí: Zitko – Mollinger, Flade.