Výkop měli hosté a hned po rozehrání se k míči dostal Zomer, který překvapil všechny na hřišti lacinou úvodní brankou. Domácími to neotřáslo a brzo bylo srovnáno. Nejlepší střelec domácích Onuščák sice trefil břevno, ale Ročenovič z dorážky prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Nerozhodný stav nevydržel dlouho. Už za tři minuty vyrobil gólman Jíra hrubku, když rozehrál přímo na Ďuračku a ten dával do prázdné. Blízko k vyrovnání byl opět Onuščák, který se po levé straně uvolnil, ale trefil jen bližší tyč. Pak pohrdl tutovkou hostující Ďuračka, který místo kličky Jírovi volil střelu a trefil jen domácího brankaře. Hodně vzruchu přinesla 35. minuta. To si Zomer v souboji tělem poradil se Svobodou a pak už si jen vychutnal bezmocného Jíru v bráně. V závěrečném náporu zahrávali domácí aut z pravé strany. Onuščák poslal dlouhý hod do vápna, ten propadl k Ročenovičovi a ten dal kontaktní branku. V poslední minutě první půle pálil ze 25 metrů Loukota a Jenka v brance Lenešic měl co dělat, aby jeho střelu zkrotil. Další šanci pak měl ještě Pavel Bartko, který po rohu mířil hlavou těsně vedle.

I druhý poločas začínal rychlou brankou v síti domácích. Už po dvou minutách poslal Zíbrt dlouhý balón na Zomera, ten si poradil s bránícím Svobodou a na druhý pokus překonal Jíru. Zdálo se být rozhodnutu, ale drama teprve přišlo. Pak chyboval v rozehrávce i Jenka a Pavel Bartko mu vrátil míč do sítě 3:4. Následoval nepovedený pokus Zomera o přehození vysokého Jíry a udeřila opět Blažim. Z rychlé kombinační akce vytěžil srovnání Ondra Bartko. Obrat v utkání přišel pět minut před koncem. Lenešičtí zahráli mizerně rohový kop, míč si vzal Schuchardt, narazil se spoluhráčem a bleskurychlou akci dotáhl do gólové koncovky. Domácím stačilo jen bránit, ale to se jim nepovedlo. V 90. minutě zahrával nepřímý kop od postranní čáry téměř na půlící čáře Korenc a Zomer se hlavou prosadil proti nedůraznému Jírovi.

Šlo se tedy na penaltovou loterii. Jíra předal brankařské rukavice Suvákovi a šel do šatny. Domácí Schuchardt i hostující Peříček uspěli. Pak domácí Svoboda mířil do tyče a hostujícímu Vildovi jeho pokus Suvák chytil. Za domácí se následně trefili O. Bartko i Hosnédl, za hosty Korenc i Krebs. Rozhodnutí přenesla pátá série. Ročenovič mířil do břevna a Jenkova proměněná penalta znamenala dva body pro Lenešice.

Oba týmy si podržely svá umístění v tabulce. Pro Lenešice, jako nováčka to je velký úspěch. Lenešický Zomer si čtyřmi zásahy upevnil druhou pozici mezi střelci, když dal v letošním ročníku 34 branek.

„Dnes nás nepodržel gólman, tři branky jdou na jeho vrub. Hodně mrzí zbytečná branka v posledních vteřinách. Velmi dobře zahrál Onuščák, který se ve druhém poločase stáhl do obrany, aby kryl Zomera. Sice jsme prohráli, ale žízeň bude," říká s úsměvem Pavel Bartko starší.

FK Blažim - TJ Sokol Lenešice 5:5 (2:3), PK: 3:4.
Branky: 7. a 41. Ročenovič, 51. P.Bartko, 59. O. Bartko, 85. Schuchardt – 1., 35., 49. a 90. Zomer, 10. Ďuračka.
Rozhodčí: Slívko – Lesák, Prágl.