První poločas byl na obou stranách festivalem chyb. „Udělali jsme jich tolik, jako před tím za celý podzim. Byly to dětinské chyby. Třeba stoper, který nás celý podzim drží, udělal neskutečné chyby, dvakrát zaspal brankář. Mrzí to, pak se zápas těžko otáčí,“ krčil rameny Pavel Schettl, kouč mužstva z Lounska.
Domácí trenér Martin Luger bral vítězství všemi deseti. „Zaplaťpánbůh za tři body, máme je hlavně za druhý poločas. Dali jsme brzy gól, mohli jsme přidat další, místo toho to soupeř otočil. Pak jsme to otočili my, ale v poslední minutě první půle jsme Domoušicím umožnili skóre srovnat a vrátit se tak do zápasu. Bylo to bláznivé utkání, ani jeden z gólmanů neměl svůj den.“

Podle Schettla byla rozhodujícím momentem čtvrtá branka Srbic. „Pak dali domácí pátý gól z penalty, které opět předcházela naše chyba. Tím nám utekli a my už to nedohonili. Nebylo tolik sil, nebyli jsme už tak trpěliví, neotvírali jsme si soupeře po stranách. A také tam byla frustrace z toho, že jsme dostali tolik laciných branek.“

Srbice jich mohly nasázet ještě více, hlavně v prvním poločase si je vytvářely jako na běžícím pásu. „To bychom ale museli hrát jinak, zrychlit přechodovou fázi. Místo toho jsme to tam tahali a chtěli si něco dokazovat,“ řekl Luger.

Domoušicím vysekl poklonu. „Překvapuje mě, jak oba nováčci, Oldřichov a Domoušice, na podzim hráli. Domoušice byly hodně fotbalové. Třeba Exner nebo Uhlík, ti mají velkou kvalitu.“

„My jsme s podzimem spokojeni. Kdybychom v Srbicích uspěli, byl by velmi dobrý, takhle je jen dobrý,“ usmíval se Schettl.
Podobné pocity měl i Luger. „Bodů jsme mohli mít ještě víc, škoda některých zbytečných ztrát. Ale jo, jsme spokojeni.“

TJ Sokol Srbice – TJ Sokol Domoušice 5:4 (3:3).
Branky: 8. a 70. (PK) Egrt, 38. Švábenský, 41. Zigmund, 60. Koudelka – 20. Hankocy, 31. Pechát, 45. Holman (PK), 85. Masopust.
Rozhodčí: Vlašič – Prágl, Lesák.
ŽK: 4:3.
Diváci: 100.
Srbice: Zacharda – Stibor, Jelen, Sidor, Švábenský – Zigmund, Martykán, Vrba, Batelka – Egrt, Koudelka.
Domoušice: Kalbač – Mács (77. Slušný), M. Junek, Soukup, Volkman – Uhlík, Masopust, Holman, Pechát – Exner (85. P. Junek), Hankocy (77. Kubiska).