Longauer prostrčil mezi dvěma bránícími hráči míč Zomerovi a chlumčanský kanonýr rozvlnil síť za bezmocným Ježkem. Byla to jeho již třináctá branka v soutěži. Ještě chvíli trval tlak Chlumčan, ale po čtvrt hodině se hra vyrovnala a hrálo se od vápna k vápnu. Ve 27. se dostal do šance Vážný, jehož střelu Ježek sice vyrazil před sebe, ale ani Zomer, ani Longauer nedokázali míč ze skrumáže dorazit do sítě. Ve 39. minutě šel do brejku hostující Podroužek, ale nepochopitelně zakončoval daleko před vápnem. Jeho střela navíc postrádala razanci a tak s ní Ježek neměl mnoho práce. Uběhly dvě minuty a bylo srovnáno Svou sólovou akci po pravé straně zakončil přízemní střelou Berki. V samotném závěru první půle se dostal ještě do šance hostující Kurka, ale míč mu sjel z nohy a skončil tak v autu.

Dobroměřice doma podlehly Bílině 3:7.
Já se snad svléknu a půjdu hrát, hromoval kouč Holeček po domácím výprasku

I druhý poločas zahájili hosté náporem a také v něm měli první šanci. V 55. posunul Zomer hlavou míč Vážnému, ale jeho střelu ježek vytáhl na roh. Na druhé straně pak zahrozil Berki, jeho střelu mířící pod břevno Pilař dokázal vyrazit. Běžela 77. minuta a v ní zahrávali domácí Koubkem rohový kop. Ve strkanici ve vápně vyděl sudí Holly faul a kopala se penalta. Tu však kapitán Lenešic Koubek zahodil, když nechal vyniknout brankaře soupeře. Z protiútoku přihrál Zomer na levou stranu Vážnému, který sice překonal Ježka v bráně, ale byl mu odmávaný ofsajd. Závěrečná desetiminutovka se již dohrávala za nepříjemného studeného deště a protože se na hrací ploše již nic zajímavého nestalo, přišly ke slovu penalty.

Jako první šel kopat hostující Kurka, ale Ježek jeho pokus chytil. Neúspěšný byl i střelec Lenešic Petříček, který přestřelil. Další střelci již byli úspěšní, i když Zomer svůj pokus proměnil se štěstím, protože Ježek si na míč sice sáhl, ale nedosáhl. Rozhodnutí tak padlo v šesté sérii. Hostující Polák dal a Pilař penaltu chytil. Hosté si tak odvezli dva body a upevnili si první pozici v tabulce. V příštím kole hrají Chlumčany opět venku a čeká je třetí tým v tabulce Litvínov. Lenešičtí jedou do Údlic.

Jan Šotnar, trenér  basketbal Sluneta Ústí nad Labem
Svejcar byl priorita! Návrat Autreyho? Nemožný, odhalil kouč Slunety

TJ Sokol Lenešice - SK FK Chlumčany 1:2NP (1:1)

Branky: 41. Berki - 2. Zomer. Rozhodčí: Holly - Formánek, Faigl, ŽK 5:3, 100 diváků.

Sokol Lenešice: Ježek - Kučera (46. Neuman), Stini, Ševčík, Petříček - Trkal, V. Šlégr, Koubek, P. Šlégr, Berki - Polívka (70. Štukheil).

FK Chlumčany: Pilař - Trhlík, Jenček, Gyenge, Kafka (90. Votava) - Vážný, Kurka, Polák, Longauer (73. Prokeš), Podroužek - Zomer.