Do utkání vstoupili mnohem aktivněji hosté, kteří si první šanci vytvořili již po sedmi minutách hry. Centr Hosnédla poslal Pavel Bartko těsně vedle pravé tyče Jenkovy brány. Blažim měla převahu, ale chybělo více přesnosti ve finální přihrávce. Lenešice se před branku soupeře dostávaly jen sporadicky. Přesto šly ve 23. minutě do vedení. Blažimská obrana zazmatkovala a malá domů od Čábelky šla obloučkem do vlastní brány. Gól byl však připsán domácímu Kopřivovi. Zasloužené vyrovnání přišlo dvě minuty před přestávkou. Schuchardt přihrával před malé vápno nepokrytému Ondrovi Bartkovi a kanonýr hostí s jistotou překonal Jenku v bráně.

Druhá půle nepřinesla nic zajímavého. Hrálo se na hodně těžkém rozmáčeném terénu, který častokrát zradil fotbalisty obou celků. Ti klouzali a padali hlavně při obranné činnosti. To se hostům stalo málem osudným, když při snaze odkopnout míč do autu uklouzl Hegenbart. Suvák před dotírajícími hráči Lenešic poslal balón metr od vlastní brány. Už to vypadalo na penaltový rozstřel, jenže pak to přišlo. Blažimský trenér Pechar poslal v 72. minutě na hřiště Svobodu, který se mu po osmi minutách hry odměnil krásným gólem z pravého rohu velkého vápna. 

„Dnes jsme si výhru zasloužili. Byli jsme jasně lepší po celý zápas. Už se těšíme na utkání o první místo v tabulce,“ říkal s radostí vedoucí mužstva vítězů Pavel Bartko starší. Blažim je totiž dva body za vedoucím Duchcovem, který v příštím kole přivítá na vlastním hřišti. Lenešice naopak poslala prohra na 10. příčku tabulky.

V B třídě by se měla odehrát ještě tři kola, což znamená hrát poslední zápasy 30. listopadu. To již může ležet na mnoha hřištích sníh. Ukazuje se, jak špatně krajský svaz naplánoval utkání v nižších soutěžích. Přitom krajský přebor končí již příští víkend.

TJ Sokol Lenešice – FK Blažim 1:2 (1:1)
Branky: 23. Kopřiva – 43. O. Bartko, 80. Svoboda.
Rozhodčí: Umon – Karásková, Topinka.
ŽK: 2:3.
Diváci: 60.
Lenešice: Jenka – Kopřiva, Trhlík, Bauer, Hodan – Štukheil (70. Kosma), Kincl, Krebs, Petříček – Zíbrt, Charvát (63. Ďuračka).
Blažim: Nájemník – Hosnedl, Čábelka, Milo, Hegenbart – Suvák, Ročenovič, Schuchardt, Loukota (72. Svoboda) – P. Bartko (85. Pučok), O. Bartko (88. Majerčin).

Jaroslav Tošner