Odpoledne akce proběhla pro širokou veřejnost, celkem se jí zúčastnilo přibližně 150 dětí. Měsíc náborů je akce zaměřená na děti předškolního věku a prvních stupňů ZŠ. Dává jim možnost přijít na nejbližší fotbalové hřiště a vyzkoušet si jak fotbalové, tak všeobecné sportovní disciplíny. Cílem je, aby si děti fotbal vyzkoušely a mohly se následně i s rodiči rozhodnout, zda se přihlásí do jednoho z fotbalových oddílů po celé České republice.

„Myslím, že se akce v Žatci na Flóře povedla. Vyšlo počasí, děti byly šikovné, bylo vidět, že je sportování baví,“ řekl hlavní trenér mládeže Okresního fotbalového svazu Louny Marek Břečka. Nábor proběhl v areálu armádního stadionu Flóra, kde fotbalisté Jazzmani Žatec trénují a hrají svá utkání od nejmenších bambín po přípravky, mladší a starší žáky. Celkem má oddíl 130 dětí.

Kryry si připsaly druhou výhru v I. B třídě. Momentka je ze zápasu z minulé sezony s Černčicemi.
Kryry rozhodly za poločas. Trenér nováčka ale s výkonem spokojen příliš nebyl

„Naše poděkování patří všem rodičům, kteří se ztotožnili s naší myšlenkou nasměrovat děti prostřednictvím fotbalu ke sportu. Děkujeme školám, že se do naší akce zapojily a děkujeme také Armádě ČR, která nám umožňuje v jejím areálu působit. S vojáky v Žatci máme výbornou spolupráci, jsou k našim aktivitám vstřícní,“ pochválil fotbalový trenér SK Jazzmani Žatec Antonín Svoboda.