Utkání začalo v netradičním čase a chladném počasí ve vlažném tempu, hrálo se od vápna k vápnu. Běžela 20. minuta, ve které utekl po levém křídle Hassman, odcentroval na Petra Klince, ten přiťukl do běhu Pinkrovvi a ten bez problémů zavěsil. Za osm minut to bylo už 2:0. Centr Hassmana poslal rybičkou do sítě Petr Klinec. Netrvalo dlouho a k vidění byla třetí a zároveň také nejhezčí branka v síti Baníku. Petr Klinec zahrával přímý kop, ten se odrazil od zdi a dostal se k Hynkovi, který si míč v rohu velkého vápna zasekl a poslal jej do šibenice.Žatec svou hrou nijak neoslňoval, ale byl produktivní. Modlany domácí branku vážněji neohrozily.

Druhý poločas přinesl úplně jiný obraz hry. Už v 54. zahrával Baník trestný kop a Dolejška se trefil přesně kolem špatně postavené zdi i gólmana. Po hodině hry nesměroval Rakishtenliev hlavou centr Doležala ze záda bezmocného Hnízdila. Modlany se vrátily do hry a začínaly být nebezpečnější. Slavoj se snažil rozhodnout, ale jeho akce byly uspěchané. Slavoj měl také smůlu. V 70. zůstal po souboji u postranní čáry ležet Suchan, o pár minut později musel pro zranění odstoupit ze hry. Dalším zraněným pak byl i Filip Klinec. V 74. minutě byl před vápnem faulován Hassman a sudí Klimpl nařídil trestný kop. Hynkova tvrdá střela nasáledně orazítkovala břevno Baníku. Další tutovku doslova zahodil Svída, který místo přihrávky na volného Zelinku volil střelu, mířil však jen do gólmana Šlitra. S 90. minutou zhasla časomíra, ale během tříminutového nastavení, kdy se do hry před brankou Žatce zapojil i Šlitr, se domácí ubránili náporu Baníku a vydřeli tak veledůležité tři body.

„Hrajeme jen to, na co máme. Platíme daň za nezkušenost. Hrajeme netakticky. Kluci nepodrží míč. Po hodině hry bylo vidět, že už nestačíme držet se soupeřem krok. My sice dali v první půli tři pěkné branky, ale nehráli jsme dobře. Zkušení hráči, jako Verbíř, Doleška, nebo Stožický okamžitě potrestají naše chyby. Navíc jsme přišli o Suchana, který má asi zlomenou klíční kost a dost možná i o Filipa Klince,“ říkal smutně po utkání trenér Slavoje Pavel Koutenský, který ještě hodně dlouho po zápase zůstával sedět na střídačce.

FK Slavoj Žatec – SK Baník Modlany 3:2 (3:0)
Branky: 20. Pinkr, 26. P. Klinec, 34. Hynek – 54. Dolejška, 60. Rakishtenliev.
Rozhodčí: Klimpl – Kuriljak, Karrmann ml.