Utkání začalo oboustranně ve svižném tempu. Domácím se podařilo ustát úvodní nápor Jiřetína a převzít iniciativu. Už ve 14. minutě zastavil gólman Šuber žateckého Hassmana nedovoleným zákrokem. Uviděl žlutou kartu a protože to bylo před vápnem, kopal se jen trestný kop.  Přišla 27. minuta, ve které našel Pavel Klíč ideální přihrávkou nabíhajícího Petra Klince. Ten obešel bránícího Svobodu a Šuberovi v brance nedal šanci. Obrovskou šanci měl v samotném závěru první půle domácí Hassman, který se protáhl po levé straně, ale místo technické střely napálil balón do ležícího Zároby.

Druhý poločas přinesl opět bojovný fotbal, ale hosté byli hladovější po vyrovnání. Po hodině hry se míč proběhl po břevně domácí brány. V 81. minutě pak spálil tutovku jiřetínský Tykal, jehož křížná střela těsně minula zadní tyč. Vyrovnání se hosté zaslouženě dočkali tři minuty před koncem základní hrací doby. Načechraný centr Veverky poslal hlavou do sítě Hošek. Ani tříminutové nastavení rozuzlení nepřineslo a tak se šlo na penaltový rozstřel. Kopat začínal Slavoj. Již ve druhé sérii kryl domácí gólman Michal Klíč nedůrazný pokus Veverky, což nakonec rozhodlo. Za domácí byl úspěšní všichni střelci v pořadí. P. Klinec, P. Klíč, Paul, Hynek a Břečka.

V příštím kole čeká Slavoj okresní derby v Domoušicích. Hrát se bude v sobotu 9. listopadu od 14 hodin.

„Jsem zklamaný, ale nakonec musíme být rádi za získané dva body. Jiřetín podal výborný výkon, který vůbec neodpovídá jeho postavení v tabulce. Hrál účelně a rychle na nás našel recept. My jsme ho naopak najít nedokázali. Jejich vysocí obránci, hlavně Levý se Svobodou sbírali míče a našim nic nedovolili. Soupeř byl navíc hodně nebezpečný ze standardních situací, které se nám vůbec nedařily. Nemáme silové hráče. Dnes nám hodně chyběl vysoký Pinkr, který zahrál výborně v minulých dvou zápasech. Zranil se před utkáním. Do konce podzimu budeme navíc postrádat Zimolu, který si způsobil popáleniny. Příští týden nás bude čekat hodně těžké utkání v Domoušicích, které nám svým herním stylem moc nesedí,“ uvedl po zápase trenér Slavoje Libor Klíč.

FK Slavoj Žatec – TJ Sokol Horní Jiřetín 2:1 (1:0), PK: 5:4.
Branky: 27. P. Klinec – 87. Hošek.
Rozhodčí: Prágl – Vlašič, Kloub:
ŽK: 3:5.
Diváci: 100.
Žatec: M. Klíč – Paul, Zmrhal, Břečka, F. Klinec (64. Svída)  – Hassman, Hynek, Zelinka, Smékal – P. Klíč, P. Klinec.
Horní Jiřetín: Šuber – Levý, Svoboda, Veverka,  Hájek (90. Šlégr) – Ševčík (59. Tykal), Hlaváček, Záruba, Polcar, Fišer – Hošek.

Jaroslav Tošner