V minulém kole poznal nováček soutěže a přitom lídr tabulky „C“ skupiny fotbalové I. B třídy z Lenešic poprvé hořkost porážky. S prázdnou se sokolové vraceli z Nového Sedla.

V devátém kole hostili Lenešičtí čtvrtý tým tabulky, Černovice, a po závěrečném hvizdu odcházeli se sklopenými hlavami po kruté, ale spravedlivé porážce 0:3.

Hosté vyhráli zcela zaslouženě, když rozhodli během první půle, ve které domácí tým prakticky k ničemu nepustili. Druhý poločas už jen kontrolovali hru a drželi si své vedení. Na I. B třídu svůj tým perfektně odkaučoval trenér Vlastimil Váňa.

„S výsledkem jsem velice spokojen. Říkal jsem klukům, že nás čeká těžký soupeř. Byl jsem se na ně podívat v Novém Sedle, na duel s nimi jsme se připravili. Věděl jsem, že to půjde po křídlech, hlavně po pravé straně, a vyšlo to. Po druhé brance padla na domácí deka a bylo rozhodnuto. Do 70. minuty to byl slušný fotbal, pak už bylo vidět, že oběma týmům docházejí síly. Třetí branka už byl jen bonus za perfektní kolektivní výkon,“ hodnotil vítězné utkání černovický kouč.

Jeho celek po jasné výhře 3:0 vystřídal ještě před dvěma týdny suverénní Lenešice na čele tabulky.

Sokol Lenešice - SK Černovice 0:3 (0:2)

Branky: 18. Haviar, 35. Pomajsl, 90. Váňa
Rozhodčí: Karrmann - Živnůstka, Plzák. ŽK: 2:1. Diváci: 100

Lenešice: Jenka - Škutheil, Trhlík, Hodan, Zíbrt - Petříček (82. Reiniger), Málek (46. Vild), Krebs, Kincl, Zomer (74. Ďuračka), Kalivoda

Černovice: Novotný - Heler, Struha, Sojčík, Falc - Dufek (89. Richter), Hvozda (85.Váňa), Kubánek, Bundzík, Pomajsl - Haviar (7. Fazekaš)

Jaroslav Tošner