Exdivizní Louny proti spojenému družstvu Horního Jiřetína a Litvínova potvrdily, že v krajském přeboru nebudou mít moc soupeřů. Vyhráli jasně 6:1 a v tabulce jsou o dva body druhé za prvním Vilémovem.

Hrálo se prakticky na jednu bránu. V úvodní minutě neproměnil tutovku Lesniak, ale v 11. minutě Soukup nabil Zíchovi, který krásnou střelou do vinglu otevřel skóre. O šest minut později rozehráli domácí před Aschebrennerem šachovou partii s biliárem a bezmocný gólman Jiřetína si srazil míč do vlastní brány.

Druhý poločas začal šokem. Pět minut po obrátce byl ve vápně faulován Záruba a hosté kopali penaltu, proměnil ji Svoboda 2:1. Jejich naděje netrvala dlouho. Nejdříve Lesniak zakončil pohlednou a rychlou kombinaci. V 62. viděl za tvrdý zákrok zezadu na Zíchu červenou hostující Hlaváček a za další čtyři minuty poslal ve vápně Jiřetína k zemi pronikajícího Lesniaka Flemmr a kopala se penalta i na druhé straně, k penaltovému puntíku se postavil Svoboda a bylo to 4:1.

Pak se předvedli dva střídající hráči, kteří byli na hrací ploše teprve dvě minuty. Tesař našel před brankou Nykla, který se nemýlil. Byl to jeho první gól v dresu Loun. Brankovou tečku udělal Lesniak nekompromisní střelou pod břevno po samostatné akci.

„Maličkosti dělají velké věci, stále to klukům říkám. Po neproměněných šancích v první půli jsme se v závěru strachovali, abychom neinkasovali, a po penaltě jsme se najednou začali bát, nikdo nechtěl vzít na sebe zodpovědnost. Naštěstí jsme se z toho rychle dostali a odevzdaného soupeře přehráli,“ byl rád trenér Loun Zdeněk Kudela.

Jiřetín zklamal, kromě penalty vážněji neohrozil branku. „Musím pochválit gólmana Jiřetína, který navzdory šesti brankám předvedl solidní výkon,“ ocenil Kudela Aschebrennera. „Naopak musím odsoudit doslova likvidační zákrok Hlaváčka, za který dostal červenou,“ dodal.

Příznivcům Loun se představil nováček Michal Nykl, který přišel s Pospíšilem ze Slaného, ale po prvním přípravném utkání v Novém Strašecí se zranil. „Již třetí utkání hrajeme bez Vojty Trupa, který má problémy se zády. Určitě ho velmi dobře nahradil Pospíšil. Dobře se uvedl i Nykl, který však má ještě tréninkové manko. Oba znám ještě z jejich působení ve Slaném a určitě jsou přínosem,“ konstatoval lounský trenér.

Musím pochválit gólmana Jiřetína, který navzdory šesti brankám předvedl solidní výkon Již třetí utkání hrajeme bez Vojty (Trupa), který má problémy se zády a určitě ho velmi dobře nahradil Pospíšil. Dobře se uvedl i Nykl, který však má ještě tréninkové manko. Oba znám ještě z jejich působení ve Slaném a určitě jsou přínosem,“ hodnotil utkání trenér Zdeněk Kudela.

FK Louny - Sokol H. Jiřetín/FL Litvínov 6:1 (2:0)

Branky: 11. Zícha, 17. vlastní - Aschenbrenner, 58. a 83. Lesniak, 66. Soukup z PK, 76. Nykl - 50. Svoboda z PK
Rozhodčí: Zitko - Vacek, Linhart. ŽK: 1:2. ČK: 62. Hlaváčk (H. Jiřetín). Diváci: 300

Louny: Patrovský (74. Petřík) - Fiřt, Krejčík, Vokurka, Suchý - Zícha (66. Nykl), Soukup, Pospíšil, Popovič, Schettl (74. Tesař) - Lesniak

Jaroslav Tošner