Nedělní utkání druhého celku se třetím, které od sebe dělil pouhý bod, nemělo většího favorita. Louny nakonec zvítězily 2:0, přestože byly oslabeny o několik hráčů.

Trenér domácích Zdeněk Kudela měl totiž před zápasem velké starosti se sestavou. Na poslední chvíli se Lounským rozšířila marodka. Chyběli Trup, Schettl, Fiřt a Zeman. Zícha , který dobírá antibiotika, byl k dispozici alespoň na lavičce, na které vedle něho seděli čtyři dorostenci, kteří měli v nohách sobotní utkání divize. „Jsem rád, že jsme zápas i tak zvládli,“ cítil Kudela po utkání úlevu. „Bylo to kvalitní utkání.“

Hosté začali mnohem lépe, měli více ze hry, zahrávali nesrovnatelně více rohů, ale branku nedali. Nejblíže gólové radosti byl ve 21. Bamat min., ale Patrovský jeho střelu vytáhl na roh. Opět tak platilo okřídlené nedáš dostaneš. Krátce po Barnatově šanci zahrávali domácí trestný kop. S ním i s dorážkou si gólman Valeš s obtížemi poradil, ale hned v další minutě se gólově prosadil Nykl.

Hosté hráli hodně tvrdě, nejvíce faulovaným byl Popovič. Hned tři hostující hráči, kteří se ho snažili zastavit, vyfasovali žlutou kartu. Druhý poločas mnoho fotbalové krásy nepřinesl. Hrálo se hlavně ve středu pole. Domácí pozorně bránili a jedinou šanci Krupky opět zneškodnil Patrovský. V 72. minutě si řekl o přihrávku Lesniak, v tu chvíli byl kousek před vápnem. Příhru dostal ideálně do pohybu a brankově ji zhodnotil. Poté už Louny nepřipustily žádné komplikace a duel dovedly do vítězného konce.

„Musím poděkovat Zíchovi, který byl k dispozici a zahrál dobře. Stejně tak i mladíkům, kteří byli připraveni nastoupit. Myšák hrál velmi dobře. Základ úspěchu dnes byla naše výborně fungující obrana a Patrovský v bráně, chválil Kudela.

FK Louny - TJ Krupka 2:0 (1:0)

Branky: 27. Nykl, 72. Lesniak
Rozhodčí: Prágl - Dvorský, Lesák. ŽK: 2:5. Diváci: 203

Louny: Patrovský - Suchý, Krejčík, Vokurka, Perg (73. Myšák) - Tesař (65. Zícha), Pospíšil, Popovič, Soukup - Lesniak, Nykl

Krupka: Valeš - Hirschkorn (46. Gulykáš), Christov, Vlasák, Klubný - Suchý, Sigmund, Bamat, Kolář, Černý - Rilke

Jaroslav Tošner