„Hosté přijeli ve žlutých dresech a zelených trenýrkách. My máme dvě sady – žlutou a zelenou. Tak jsme si vzali zelené dresy a žluté trenýrky. Myslím, že to byl pro diváky zážitek. My na hřišti jsme si občas pletli spoluhráče s protihráčem,“ dává hned na úvod k dobrému perličku osecký fotbalista Patrik Váňa.
Hostující celek sice díky penaltě od 10. minuty vedl, coby lídr tabulky toho ale moc nepředvedl. Baník zaslouženě srovnal a poté dál bušil do podbořanské obrany.

„Podbořany vystřelily dvakrát na bránu, z toho jednou z penalty, jinak byli dopředu celkem bezzubí. My jsme byli aktivnější, až v závěru nám docházely síly. Jednu branku nám sudí, kteří podle mě pískali tendenčně, neuznali pro ofsajd. Šancí jsme měli mnoho, bylo tam snad 20 střel, bohužel jsme dali jen jeden gól. Nastřelili jsme minimálně 4 tyče. Vzhledem k vývoji utkání je výhra na penalty ztrátou, žádné sladké vítězství nad lídrem soutěže, ale ztráta bodu. Myslím, že Podbořany odjížděly s pocitem, že je pro ně bod zlatý,“ přibližuje Váňa.

O tom, že Tatran bod bere všemi deseti, svědčí i rozhovor mezi Váňou a podbořanským Poborským z 89. minuty utkání. „Říkal, že se diví, že nevedeme 10:1, že oni si bod nezaslouží,“ tvrdí stoper Baníku.

TJ Baník Osek – TJ Tatran Podbořany 1:1 (1:1), PK: 5:3. Branky: 30. Dragoun – 10. Poborský (PK). Rozhodčí: Suchánek – Průša, Slívko. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Podbořany: Jančík - Svěrák, Gregor, Rázek, Jak., Sklenička - Janoušek, Kerda, Zikan - Bezdička, Poborský, Turek (Hunyady).