Ten se mužstva ujal poté, co kouč Libor Klíč na vlastní žádost odstoupil. Zkušený praktik, který v Žatci už dříve několikrát působil, byl do té doby členem výboru. "Chtěl jsem mít už jen poradní slovo ve výboru a pomoci součinnosti mezi muži a dorostem. Ale většina trenérů v okolí už měla angažmá, tak jsem do toho zase šel, ale spíše jako výpomoc trénování, podpora mužstva a udržení soutěže, přesto se 100% zapojením, přístupem a koučinkem," líčí Koutenský.

Po konci minulého ročníku přitom byl výbor Slavoje Liborem Klíčem ujištěný, že nového trenéra není potřeba hledat. Slíbil i stabilizaci kádru, vyžadoval jen drobné doplnění kádru. Bez varování ale odešli Zelinka, Paul a Břečka, nakonec svým slibům nedostál ani Klíč a na svůj trenérský post rezignoval. Stalo se tak chvíli před koncem přestupního termínu.

"Kádr jsme tak skládali na poslední chvíli, nebylo moc možností ho doplnit. I na vyladění formy jsme měli minimální čas. Zklamáním pro mě byl přístup některých hráčů dorostu, kterým bylo nabídnuto zkusit to v áčku. Ostatní ale k tréninkům a zápasům přistupovali zodpovědně, plnili taktické pokyny. To přičítám i tomu, že se už známe," pochvaluje si Pavel Koutenský.

Z osmi odehraných mistrovských duelů Slavoj šest z nich vyhrál, dvakrát padl. "Nejlepší výkon jsme podali doma s Lovosicemi, Vilémovem a s Jílovým, venku jsme hráli dobře na hřišti béčka Souše. Nejhorší to bylo ve druhém poločase v Litoměřicích a v první půli v Domoušicích. Většinou hráči ukázali, že když chtějí a plní taktické pokyny, tak to jde. Škoda, že jsme ještě spoustu šancí neproměnili. A také mě mrzí sedm obdržených branek v Litoměřicích, kazí vysvědčení jinak výborné defenzivy. Motorem byly kvalitní a stálé výkony a také vnitřní síla mužstva. Výkony byly ustálené, osa týmu pracovala velmi dobře," přidává Koutenský své postřehy. 

Slavoj spoléhal na vyrovnaný systém 4-4-2, který dával vyniknout zmiňované ose týmu. V brance byl oporou zkušený Kamil Weissner, který tým několikrát podržel. V obraně byla znát dirigentská taktovka Lukáše Beneše, vedle něj vyrostl výkon stopera Jakuba Zmrhala. V záloze se podle Koutenského osvědčil Pavel Hoferica, který přišel z nižší soutěže. "Do kostry Žatce patří určitě Jan Hynek, vlevo podává vyrovnané výkony kapitán Pavel Hassmann, pravá strana ale není zatím podobně kvalitní. Je tomu tak nejen záloze, ale i na obou stranách obrany. Dlouhodobou oporou v útoku je kanonýr Petr Klinec. Má skvělou kopací techniku a dobrou střelu. Další útočník Petr Pinkr je v mužstvu nejuniverzálnější, je to hráč osy středu hřiště, musí ale zlepšit finální fázi a pohyb bez míče," hodnotí žatecký lodivod.

Nejvíce minut nasbírali Hynek, Hoferica a Hassman, nejlepším střelcem je s osmi brankami Petr Klinec.

Dobré žatecké výkony těší fanoušky, kteří tým jezdili povzbuzovat do Blšan. Vydrží Slavoj nahoře i na jaře? "Uvidíme, kdy se začne hrát. Mužstvo bylo díky intenzivnější letní přípravě a nastavení podzimních tréninků ve velmi dobré fyzické kondici. Absence tréninků se ale projeví. Chceme se v zimě pokusit doplnit kádr na postech, kde není stabilní výkonnost, aby se kádr ještě zkvalitnil a okysličil," tvrdí Koutenský. Nebude to ale jednoduché, hráčům se dnes nechce dojíždět a v této specifické době ani měnit týmový dres. Přesto věřím, že tento tým je schopný podávat i nadále stejně kvalitní výkony jako na podzim. Tréninkově se na pokračování sezóny připravíme, důležitý bude zdravotní stav hráčů a také možnost dokončení soutěží."


Ondřej Holl