Po sestupu do krajského přeboru Louny angažovaly na post trenéra zkušeného Zdeňka Kudelu. S jeho prací může být šéf klubu Pavel Domecký naprosto spokojený, pod jeho vedením se totiž fotbalistům Loun v nejvyšší krajské soutěži nadmíru dařilo. Co lídra tabulky na podzim těšilo a co ho naopak trápilo? Na otázky Deníku odpovídali Pavel Domecký a Zdeněk Kudela.

Hodnocení podzimu určitě bude radostné, vždyť jste ztratili pouze dva body ve Štětí.
PD: Ano je to radost. Je to nejlepší výsledek za 25 let, co jsem u fotbalu v Lounech. Ani jedna porážka a zisk 43 bodů ze 45 možný, to je opravdu výjimečné.

Co vám na podzim vycházelo a co vás naopak trošku zlobilo?
PD: Podle mne vycházela především výborná hra obrany v čele s vynikajícími brankáři, jak s Patrovským, tak po uzdravení s Pokorným. Co mě nejvíce mrzelo, je úzký kádr z důvodu mnoha zranění, a to většinou vážných.

ZK: Hráči vcelku velmi dobře zvládli hru vycházející ze zabezpečené obrany a také kombinované bránění při standardních situacích. Obdrželi jsme v soutěži daleko nejméně branek (9, pozn. autora). V přechodové fázi jsem naopak postrádal větší variabilitu. Problém nás tíží v úzkém obsazení kádru.

Trenére, jak bylo náročné zorientovat se v krajském přeboru?
ZK: Fotbal je jen jeden, ať v krajském přeboru, nebo v lize. Ale samozřejmě, že v amatérských podmínkách se „dělá“ fotbal daleko složitěji. Louny však mají jednu obrovskou výhodu v lidech, kteří klub řídí, a také v lidech, kteří klub obklopují. V profesionálním fotbalu jsem velmi tvrdě pracoval 25 let. V Lounech mám tu čest se většinově fotbalem bavit, i když poslední podzimní tři utkání mi dala pořádně zabrat.

Pane Domecký, vy určitě s prací trenéra Kudely budete velmi spokojený. Jak ji podle vás přijali hráči?
PD: Se Zdeňkem jsem spokojený, je to dobrý chlap a člověk na správném místě, pro fotbal je zapálený a obětuje mu hodně i ze svého soukromí. Jeho zkušenosti jsou velké a především je i dobrý psycholog. Hráči ho berou a jsou spokojení, neslyšel jsem žádné výtky, a to mám k hráčům hodně blízko; nebojí se mi říci, kdyby byl nějaký problém.

Jaká je celkově úroveň krajského přeboru?
PD: Úroveň není špatná. Viděl jsem hodně kvalitních utkání, některá mužstva mají výborné hráče. Z mého hlediska si myslím, že na nás jako na favorita se chce většina mužstev vytáhnout. Platí to i o týmech ze spodních pater tabulky. Ty bojují jako lvi, většina utkání proto byla velmi těžká.

ZK: Než jsem do Loun šel, slyšel jsem, že Ústecký přebor je svojí kvalitou o dost níže oproti středočeskému krajskému přeboru. Po skoro půl roce musím konstatoval, že mě ústecká soutěž kvalitou dosti překvapila. V každém celku hraje několik na soutěž nadstandardních hráčů, kteří by při lepší trénovanosti zvládali i soutěž vyšší. Tedy úroveň zde je velmi slušná.

Jak bude vypadat zimní příprava?
PD: Začneme 24. ledna. Tréninky budeme mít třikrát týdně, čeká nás šest přátelských utkání. Možná absolvujeme i čtyřdenní soustředění. Záleží na možnostech hráčů uvolnit se ze zaměstnání.

ZK: V delší zimní přípravě chceme především u mužstva zvýšit týmové herní pojetí a zaměřit se na větší odolnost hráčů i celku.

Které posty chcete posílit, kdo naopak odejde?
PD: Chtěli bychom doplnit kádr kvůli velkému množství dlouhodobě zraněných. Nevíme, jak dlouhé bude u těchto hráčů léčení, týká se to šesti hráčů.

ZK: Máme shodu v tom, že mužstvo potřebuje počtově rozšířit. Také potřebujeme díky příchozím zvýšit nejenom kvalitu, ale také výškový průměr mužstva. A to ve všech řadách.

Fanoušci Loun se radují z výhry nad Modlany.Jste spokojeni s návštěvností a atmosférou na vašem stadionu?
PD: Diváků chodí na náš stadion nejvíce z celé soutěže. Máme také fans, kteří vytvářejí dobrou atmosféru na stadionu, hlavně slušným a povzbuzujícím fanděním. Diváky chceme ale ještě více přilákat skvělými výkony a výhrami, dobrým pivem a rychlým občerstvením

ZK: Fotbal se hraje také pro zábavu přihlížejících. Proto mám radost, že v Lounech chodí na náš fotbal daleko více diváků, než chodí leckde v divizi či ČFL.

Je pro jaro jediným cílem postup zpět do divize?
PD: Ano, chceme zase hrát divizi, město Louny a fandové si to zaslouží.

ZK: Máme obrovskou radost i z toho, že jsme ze všech mužstev, která v republice hrají krajský přebor, získali po podzimu nejvíce bodů. I vzhledem k tomuto faktu nemůže být jiný cíl, než postup.

(oh)