Slavoj se záchraně ale výrazně přiblížil, modlanský Baník s ní naopak bude mít hodně velké problémy. Aktuálně je totiž předposlední.

„Klukům jsme připomínali před zápasem jeho důležitost. Věděli jsme, že když ho zvládneme, můžeme trošku odskočit," vrací se Hyneš ještě před výkop.

Fotbal na umělé trávě. Ilustrační snímek
Rakovina z fotbalu? V ohrožení jsou děti. České úřady řeší problém "umělek"

Po něm Žatec měl aktivitu na kopačkách, ale po chybě už v 8. minutě inkasoval, trefil se Kučera. „Padl po chybě. Soupeř se pak stáhl do obrany a vyčkával, co předvedeme. Měli jsme herní převahu, hlavně ve středu pole, kde jsme Baník přehrávali, ale bohužel se nám nedařilo proniknout k jeho brance," líčí žatecký kouč.

Domácí zkoušeli střílet z dálky a pokud se vyskytly šance, nedokázal je využít. Až ve druhé půli se začalo blýskat na lepší časy.

„Obraz hry byl stejný, soupeř byl zalezlý, my ho dobývali. Naše průnikové šance zastavovaly ofsajdy. Když už jsme gól dali, nebyl nám kvůli ruce uznaný."

Pavel Hassman (vpravo) dal dvě branky Slavoje
Zachraňující se Žatec znovu porazil béčko Mostu. Po poháru i v krajském přeboru

V 51. minutě se ale necelé dvě stovky fanoušků radovaly po gólu Hassmana, který je lídrem Slavoje. Zápas gradoval, Žatec ho chtěl za každou cenu vyhrát. „Asi deset minut před koncem měl velkou šanci Klinec, šel sám na bránu, jenže trefil jen brankáře Trhlíka."

Tři minutě před koncem dal vytoužený gól Pinkr, v nastavení z brejku tři body pojistil Hassman.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...