Třetí místo od konce vyvolává obavy, budete hrát o záchranu. Proč se na podzim nedařilo?
Podle mě to ze začátku nebylo úplně špatné. Pak na nás ale padla deka, kterou jsme ze sebe nedokázali sundat. Navíc nám hodně chybělo střílení gólů. Pavel Klíč odešel a Petr Klinec laboroval se zraněním. Když k tomu připočtu zranění Jardy Sulovského, který pro nás měl být klíčový, tak je výsledek podzimu takový jaký je.

Dá se vypíchnout nějaký dobrý zápas a třeba pochválit hráč, který výkonnostně překvapil
Za světlou chvilku by se dalo považovat asi jen vítězství v Modlanech, ale pochvalu za první část této sezony nezaslouží nikdo.

Už jste zmínil Pavla Klíče. Jeho odchod byl opravdu tak citelný?
Když ti odejde 20 gólů, tak to musí být znát. Navíc nejde jen o góly. S Petrem Klincem tvořili hodně slušnou dvojici, naše útočná hra na nich minulou sezónu stála. Troufnu si říct, že kdyby Pavel neodešel nebo přišel útočník podobného typu, bodů bychom měli více. Když jsem na podzim viděl, jaké šance jsme schopni zahodit, tak jsem kroutil hlavou. Abychom krajský přebor zachránili, musíme se jednoznačně zlepšit komplexně. Ale pokud bych měl vybrat jeden atribut, tak již zmíněné proměňování šancí. Nečeká nás nic lehkého.

Rudolf Řepka
Koupí Teplice vlivný miliardář, který miluje fotbal? Řepka reaguje na spekulace

Špatné výsledky vyústily v odchod trenéra Zelinky, kterého nahradil zkušený kouč Chlad. I on ale nezůstal. Jak jste ty trenérské výměny vnímali? Pomohly? Přišly herní změny?
Vyhodit trenéra je vždycky to nejjednodušší řešení, tak je to bohužel vždy. Vnímali jsme je tak, že na tom máme největší podíl my. Herní změny tam ani moc nemohly být. Jak jsem už zmínil, ke konci podzimu nás postihla silná marodka a bylo těžké získat nějaké body. To se povedlo alespoň v posledním kole v Krupce.

Nový trenér Jan Hyneš po svém příchodu prohlásil, že je potřeba posílit každou řadu minimálně jedním hráčem. Vnímáte to také tak?
Posílit je určitě potřeba, to jsme na podzim viděli. Věřím, že nám noví hráči pomohou.

Jak vy jako kapitán vnímáte, že je Slavoj ohrožený? Cítíte jako kapitán více zodpovědnosti?
Vnímám a beru to dost těžce. Nikdo nechce hrát o záchranu. Zodpovědnost cítím velkou, ale tu cítím vždy, chci každý zapas vyhrát.

Mikael Agateljan
Šest milionů v tahu. Slovan doplatil na problémy, z krize vede jediná cesta

V Žatci už nějaký ten pátek jste Jak byste ten klub charakterizoval? A jak obstojí ve srovnání s vašimi minulými kluby?
Žatec vnímám podobně jako třeba Rakovník, ze kterého pocházím - tradiční klub, který patří minimálně do krajského přeboru, ideálně do divize. Do nějakého srovnávání s minulými kluby bych se nechtěl úplně pouštět. Všude bylo něco pozitivního a něco negativního.

Na které jarní zápasy se nejvíc těšíte?
Těším se na úplně všechny zápasy. Doufám, že budu schopen týmu co nejdříve pomoct na hřišti a koleno mě nebude trápit. Pokud bych měl vybrat jeden zapas, tak asi Vilémov, kde je super hřiště.