Pěkné páté místo v tabulce krajského přeboru, kanonýr Petr Klinec se sedmi brankami mezi nejlepšími střelci - to je vizitka Slavoje Žatec, který se v minulém ročníku trápil. Nyní zažívá povedený start, jenž je mu na duši hřejivým balzámem.

V sobotu 22. září si mužstvo Karla Chlada poradilo s nevyzpytatelnou Brnou, doma ji porazilo 3:1. „Daří se, ale cíle rozhodně neměníme. Chceme hrát především pro radost a aby nás to bavilo a vyhrávalo se a občas přišli i nějací lidi fandit,“ říká skromně Petr Klinec, autor dvou gólů.

Začátek utkání domácím příliš nevyšel, nad vodou je držel v poslední době velmi dobře chytající brankář Bohumil Klíma. „Každým zápasem je lepší a lepší,“ chválí Klinec svého brankáře. „Chytalo se mi dobře, pomohlo mi, že jsem chytil hned dvě šance. Ten začátek byl těžký, až když jsme dali góly, tak se to uklidnilo,“ komentuje Klíma. „Podle mě byla Brná v první půli jasně lepší. Měli jsme i štěstí,“ dává k dobrému svůj názor záložník Pavel Hassman.

Hra Slavoje se změnila po prvním vstřeleném gólu, ve druhé půli už byl výrazně lepší. „Něco jsme si řekli v kabině, na hřišti to bylo znát,“ vysvětluje Klinec poločasovou změnu. Jeho dvě branky Žatec uklidnily, zbytek utkání už si pohlídal, i když v samém závěru inkasoval. „Moje góly mě těší, ale náš brankář si zasloužil nulu, proto mě konec štve,“ přidává. „Rozdílové bylo to, že jsme chtěli víc vyhrát. A Brná pak v závěru odpadla fyzicky,“ všiml si Hassman.

Žatec má nyní na svém kontě dvě vítězství, díky čemuž mu narostlo sebevědomí. „To je pravda. I když se sestava z různých důvodů mění, klape nám to,“ pochvaluje si Klinec. Brankář Bohumil Klíma je na vítězné vlně. „V kabině je super nálada, chceme sérii prodloužit!“ hlásí.

FK Slavoj Žatec - SK Brná 3:1 (1:0)

Branky: 53. a 79. (PK) Klinec, 15. Hankocy - 88. Králík
Rozhodčí: Flade - Vacek, Pašek. ŽK: 4:3. Diváci: 100

Žatec: Klíma - F. Klinec (32. Paul), Wiesinger, Zimola, Svída - Smékal, Břečka (83. Zelinka), Pinkr, Hassman - Hankocy, P. Klinec

Ondřej Holl