Moc nechybělo a Chlumčany, které byly nováčkem I. B třídy, hrály v nastávající sezoně I. A třídu. „Kdybychom nepřišli o body, mohl se nám povést husarský kousek. I tak jsem se třetím místem hodně spokojený,“ říká předseda a hráč chlumčanského fotbalového klubu Lukáš Vopršel.

Jen tak pro zajímavost: Chlumčany se z nejnižší okresní třídy během necelých pěti let vydrápaly až do I. B třídy! A ani tam nechtějí být jen do počtu.

„V nové sezoně bychom rádi byli kvůli reorganizaci v horní polovině tabulky,“ plánuje šéf Chlumčan. Jakub Vavrica, který v předchozím ročníku odehrál 18 duelů, myslí ještě výše. „Podle mého by ambice měly být vždy vysoké. Tým má ambice a chce pomýšlet na pomyslnou bednu,“ tvrdí.

Ale pozor, Chlumčany se budou muset obejít bez služeb rychlého útočníka Jaroslava Francla (Ročov), jeho podobně ofenzivně laděný spoluhráč Jakub Veselý přestoupil do Vraného. „Tyhle odchody asi budou hodně znát,“ zamýšlí se Vopršel. Posilou je naopak Jakub Vondráček z Loun, Chlumčanští se navíc snažili ulovit i další fotbalisty, kteří by jim pomohli k dobrému umístění. „Jádro týmu se ale nemění. Tým podle mě ukázal kvalitu, tak je dobře, že se nedělají nějaké velké změny,“ myslí si Vavrica.

Chybí aktivní střelec

Zároveň přidává svůj pohled na mužstvo. „Rozhodně má velkou kvalitu v obranné hře. Patříme mezi týmy s nejméně obdrženými brankami. Nerad bych jmenoval přímo hráče, každý má svoji roli v týmu jinou a každý je přínosem.“ Chlumčany ale musí zlepšit ofenzivní činnost. „To určitě ano! Chybí nám hladový útočník, který by dával góly. I proto budou Veselý a Francl chybět, byli našimi nejlepšími střelci,“ smutní Vopršel.

Mužstvo opět povede Petr Novotný. V Chlumčanech není jen koučem, ale i sponzorem. „A také naším kamarádem. Snaží se působit pozitivně, vhodnou motivací a tréninky náš tým zvedá. Snažíme se pod ním hrát rychlý fotbal směrem do útoku. Naši borci rozhodně patří mezi nejrychlejší a obránci ostatních týmů s nimi mají problémy. V obraně je to styl hodně silový, což každý protihráč hned pocítí,“ dává Jakub Vavrica k dobru pohled na styl, jakým se Chlumčany na zeleném pažitu prezentují.

Ondřej Holl