Lenešice vyhrály dvanáct zápasů, jen třikrát odešly do kabin poraženy. Jejich skalp mají Údlice, béčko Loun a Litvínov, tedy vesměs týmy, které číhají v závětří. Oba soky Lenešičtí dokázali porazit, Tykal si cení především výhru nad Chlumčany. „Ta byla krásná. S tímto klubem je to totiž vždy derby. Jsem rád, že jsem v první minutě nastavení dokázal vstřelit rozhodující gól."

Pochopitelně ale byly zápasy, které spolufavoritovi na postup nesedly. „To se stane každému. Jinak si ale nemůžu na nic stěžovat. Výsledkově to bylo dobré, umístění také výborné. Na jaře se rozhodne."

Buškovice (v zeleném) v utkání proti Výškovu. Baník hodlá patřit k favoritům okresního přeboru i na jaře.
Buškovice chtějí zlobit. Špičku přeboru mají potrápit i dvě zimní posily

K oporám Lenešic podle Tykala patřil i Lukáš Koubek. „Co on toho oběhá na hřišti… Strašně nám tím pomáhá, navíc k tomu přidává i fotbalovost," pochvaluje si. Těší ho i parta, která se v kabině utvořila. „Nám nechybí v klubu už vůbec nic. Ta parta je skvělá, fotbal hrajeme také hezký. Já jsem s týmem spokojený po všech stránkách."

Tomáš Tykal je pozitivní i směrem k rozhodčím, nechce o nich mluvit negativně, jak je v současnosti mezi fotbalisty trendem. „Každému prostě někdy někdo nesedí. Tak je to i s rozhodčími. Já sám jsem na hřišti někdy na zabití. Divím se, že pánové rozhodčí se mnou mají občas velkou trpělivost," tvrdí muž, který na podzim vyfasoval šest žlutých karet.

Lenešického útočníka, mimochodem fanouška Realu Madrid, udržuje v pohodě dobré rodinné zázemí. „Rodina je důležitá. Přeju si, ať je dál zdravá a drží při sobě jako doteď."


Načítám tabulku ...