Fotbalistům Vroutku se proti regionálnímu sousedu v posledních sezonách daří. I tentokrát si odvezli z Kryr všechny body, derby ovládli díky výhře 4:1.

Na Vroutku byla od začátku vidět snaha po dosažení co nejlepšího výsledku. Svého soupeře hned od začátku zatlačil před vlastní branku a snažil se o co nejrychleji rozhodnout. Hráči domácích předváděli urputný fotbal na hranici svých možností.

V Žatci o víkendu proběhla tradiční Dočesná.
Davy lidí dorazily na upršenou Dočesnou, policisté a záchranáři měli méně práce

„Viděl jsem na mužstvu oproti minulému utkání zlepšení. Především v přístupu k utkání. Soustředili jsme se na svoji hru a branka v prvním poločase nás nezlomila. K obratu došlo až po druhé a třetí brance hostů. Důležité pro psychiku hráčů je vstřelení branky na konci,“ vypíchl hrající trenér Kryr Lukáš Hájek. "My jsme si v kabině o poločas říkali, že se s tím stavem dá něco dělat. Škoda, že jsme pak nedali gól. Poté přišly tři rychlé inkasované branky, to nás položilo. Ale už jsme věděli, že s tím těžko něco uděláme, tak jsme začli hrát v klidu kombinační fotbal, to chceme preferovat, na konci zápasu jsme se dočkali čestné brnaky," přidává své hodnocení brankář Kryr Pavel Mokroš.

Vroutečtí nejprve trefili břevno, skóroval až ve 24 minutě Baier. Hosté se i nadále drali do útoku, v úvodní půli už ale neskórovali.

Do druhého poločasu nastoupil domácí s velkým odhodláním, s výsledkem se nechtěli smířit. Pavel Mokroš svou šanci nevyužil a udeřilo na druhé straně díky Žákovi. Vzápětí zvyšoval Kukla na rozdíl tří gólů a de facto bylo po zápase. To už byl na hřišti i kouč domácích Lukáš Hájek, který se snažil domácí burcovat. Vroutek však již nedovolil zvrat a profesorskou hrou dovedl utkání do vítězného konce.

Výstava Člověk v přírodě v Lounech
Louny hostí poslední letošní výstavy. Člověk v přírodě bude příští víkend

„S výsledkem jsme spokojeni, ale s předvedeným výkonem rozhodně ne. Je potřeba ještě hodně věcí zlepšit,“ řekl po utkání kapitán Vrouku Zdeněk Machyna. „Zápas rozhodla naše vůle po brankách. Po několika neproměněných šancích se kluci po dvou vstřelených gólech uklidnili. Škoda obdržené branky v závěru, byla naprosto zbytečná, hodnotil trenér Vroutku Oldřich Bernard. „Budeme se chtít i nadále udržet na vítězné vlně,“ přidává své přání.

"My to teď to bereme tak, že jsme mladý, nezkušený tým, spousta z nás v 1.A třídě odehrála svůj druhý zápas, teprv se se soutěží seznamujeme. Jsou to pro nás cenné zkušenosti a já doufám a věřím to, že i z těchto zápasu si všichni něco vezmeme a na jaře jim to v derby vrátíme," vzkazuje Mokroš do Vroutku.

Havran Kryry - FK Vroutek 1:4 (0:1)

Branky: 89. Němčák - 24. a 75. Baierl, 65. Žák, 67. Kukla
Rozhodčí: Cvachoušek - Smreček, Svoboda. ŽK: 2:2. D: 70

Vroutek: Klíč - Pelikán, Kurets, Haza, Žák - Heinc, Baierl, Machyna, Kubelka (72. Lauterbach), Santner - Kukla

Kryry: Petr Mokroš - Lávička (75. J. Krejčí), Kamír, Lassas, Frankovic - Nítek, Tóth, Výskočil (46. Pavel Mokroš) - Uhliar (58. Hájek), V. Krejčí (36. Jankovič) - Němčák

Jaromír Hykl