Co se přihodilo? Už jaro začali černo-žlutí s problémy. Hned v prvním zápase na půdě Sokola Březno ochutnal lídr tabulky krutou porážku. Ukázalo se, že jaro nebude vůbec jednoduché. Mužstvo postrádalo některé opory z podzimu. Především se v brance nepodařilo nahradit Michala Klíče. Ten je mimochodem pro příští sezonu na soupisce Slavoje Žatec. Jako brankář odchytal většinu zápasů Dmytro Haza, který pak ovšem scházel na místě důrazného stopera v základní sestavě. Dlouhodobé zranění vyřadilo i kapitána Zdeňka Machynu. Mužstvo opustil Roman Kuretz a Petr Volkman. Poslední kola neodehrál pro zranění Radek Gutwald. Nepodařilo se úplně zařadit do mužstva mladé hráče. Mužstvo výrazně posílil pouze Dan Kubera.

Přes problémy v sestavě se po skončení sezony podařilo udržet místo, které zaručovalo start v A třídě i v sezóně 2019-20. Došlo však k propadu z prvního na šesté místo a mužstvo nepředvádělo tak dobré výsledky a takovou hru jako na podzim. Došlo k poklesu kvality a s tím pochopitelně i k zhoršení atmosféry v mužstvu. I přes maximální snahu trenéra Bernarda docházelo k problémům v účasti na trénincích a před každým zápasem se sestava skládal jen s těžkostmi. Mužstvo tvořili hráči z různých regionů – Most, Žatec, Praha, Vroutek…

A třída je soutěž, která se nedá odehrát tím způsobem, že se hráči vidí jen na mistrovských zápasech. Někteří hráči Vroutek opustí a bude problém s jejich adekvátní náhradou. Hráči, kteří pro následující sezonu zůstali ve Vroutku, sami rozhodli o tom, že A třídu hrát nechtějí, že mají jiné cíle a priority. Vedení klubu k tomuto faktu přistoupilo a s přihlédnutím i k finanční náročnosti projektu, který počítá s cesty do Šluknova, Rumburku, Roudnice, Proboštova nebo na  Střekov, opustilo vizi pokračování účasti v krajské A třídě. Pro ročník 2019-20 bylo první mužstvo přihlášeno do B třídy. Všichni fanoušci a příznivci vrouteckého fotbalu neschvalovali toto rozhodnutí a příliš ho nestrávili, ale při reálném pohledu na současnou situaci v klubu i oni museli uznat, že se bohužel kniha s názvem: „Fotbalová 1.A třída ve Vroutku“ musí na čas zavřít.

Mužstvo bude v nižší soutěži bojovat se známými soupeři z regionu, bude se snažit i v nižší soutěži o dosahování co nejlepších výsledků a snad i diváci budou spokojeni s výsledky a předváděnou hrou, i když neuvidí kvalitnější soupeře a zápasy o nějaký level vyšší. Čas ukáže, zda se výrazně zlepší ekonomická situace a podaří se sestavit mužstvo, které naváže na úspěchy vroutecké kopané a třeba se ještě znovu s A třídou anebo dokonce i s krajským přeborem ve Vroutku setkáme. Podmínky pro fotbal jsou zde stále nadstandardní.

B mužstvo FK Vroutek bude nadále bojovat ve 3. třídě s cílem umožnit potěšení z fotbalu pro hráče, kteří již nemají na vyšší soutěž, nebo se teprve na lepší soutěž připravují. Pochopitelně kádr je v současnosti takový, že bude zase potřeba, aby v některých zápasech pomohli mužstvu hráči z Áčka. I zde se v průběhu sezóny ukáže, zda je rezerva pro klub přínosem, nebo přítěží.

Autor: Tiskový mluvčí FK Vroutek Jaromír Hykl