Hattrickem hostům mužstvu pomohl Lukáš Bánom, jenž se trefil třikrát během deseti minut. Právě on byl hvězdou zápasu Vroutek - Ohníč. Trefil se v 53., 55. a 63. minutě. "Dostával to dobře před bránu, jsme rádi, že se dokázal prosadit," řekl na adresu celkově v sezoně osmi gólového snajpra Šturma.

Ohníč hraje o záchranu, v sobotu se poměří od 18.00 s Mezibořím, třetím celkem tabulky. "Musíme se dál snažit, ale je nám jasné, že nás čeká úplně jiný a kvalitnější soupeř, zápas se bude hrát na umělce v Bílině," dodal manažer Baníku.

Absence hráčů se projevila i v dalších víkendových zápasech. Vroutek měl dva náhradníky, střídal jednou, Podbořany lepily sestavu zase v utkání s druhým celkem tabulky z Chlumčan. Také jejich trenér střídal pouze jednou a Tatran prohrál 1:3 (0:1).

"Domácí byli lepší. Hned na začátku měli tři šance, které sice nevyužili, ale pak se zklidnili, prosadili se a po zásluze uspěli. Na hřišti byl velký výkonnostní rozdíl patrný, jsou dobře trénovaní. Nám chyběli čtyři nemocní, přijeli jsme ve slepené sestavě. Teď nás v sobotu od 11.30 čekají Údlice, další důležitý zápas o záchranářské body," konstatoval Kareš.

Louny porazily Roudnici a zahrají si finále oblastní ligy.
Basketbalisté Loun si vysokým vítězstvím zajistili postup do finále

Daleko k ideální sestavě měly i Lenešice, ale ty sobotní domácí zápas před stovkou diváků proti lounské rezervě zvládly, vyhrály 4:1 (2:0). "Utkání mělo dobrou atmosféru, divácké prostředí. Jsem rád, že jsme i bez zraněných hráčů, kteří nemohli nastoupit, zápas zvládli. Nadstandardní výkon předvedl Jiří Pokorný, hrál opravdu dobře a dvěma asistencemi vlastně odpor soupeře zlomil. Musím ale pochválit i ostatní kluky," uvedl místopředseda lenešického klubu Tomáš Čáka.

Jedním ze šlágrů nadcházejícího víkendového 19. kola bude sobotní dopolední souboj Duchcov - Lenešice. "Nemáme s nimi dobrou bilanci, ale jedeme si zahrát fotbal a uvidíme. Snad nám vydrží slušná koncovka. V Podbořanech jsme v prvním jarním kole byli ze nevyužívání šancí bodovou ztrátou potrestaní, proti Lounům B už to bylo lepší, tak uvidíme, co v Duchcově," dodal Čáka.