Pane Maňáku, proč se trenér rozhodl skončit?
Pan Klíč jako důvod uvedl trenérské nezvládnutí svého působení.

Pan Klíč přišel před rokem. Cítíte že se tým posouval a zvyšoval výkonnost?
Umístnění týmu po podzimní části neodpovídalo určitě podmínkám, a možnostem. Pohybovat se na sestupových místech není zrovna příjemným pohledem. Ve výsledcích byly velké výkyvy, prohry na vlastním hřišti, nepříliš pohledný fotbal před domácími fanoušky. Z mé strany panovala spíše nespokojenost. Snad se v nové sezoně odrazíme k lepším výkonům. Na částečnou omluvu bych ale rád uvedl skutečnost, že bylo nutné z pracovních důvodů neustále dělal změny v sestavě. Nejsme profesionálové, takže hráči směnného provozu měli své pracovní povinnosti. V krajském přeboru bohužel hráče nenajdete. A také nemůžete na této úrovni nikoho nutit, aby si vybíral dovolenou, zvláště když má doma ještě rodinu.

Jakou roli byste chtěli hrát v novém ročníku?
Určitě nechceme být tak hluboko u dna tabulky. Příjemnější je pohled v popředí tabulky, být kontaktu s těmi předními týmy. Postavení a hra by měla přitáhnout více fanoušků. Za sebe můžu říci, že v každém případě bych chtěl, aby se celý kádr podařilo udržet. Absolvoval jsem s ním před jarem soustředění v Chebu. Pak přišlo první kolo, kde nám chyběli čtyři hráči základní sestavy. S ohledem na situaci která kvůli koronaviru nastala, neměli kluci možnost napravit prohru ze Srbic. Byl bych rád, aby se více zapracovali a měli fotbalový přístup vlastní odchovanci, i když určité posílení na některém postu lze očekávat.

Už jsou nějaké změny v kádru?
Prozatím z kádru odešel na volný přestup Zelinka do Nového Sedla a Marek Paul sdělil trenérovi, že nechce už hrát fotbal. Já si ale myslím, že se objeví v některém týmu v nižší soutěži, že využije přestup bez oznámení. Jinak se na určitém doplnění kádru začalo postupně pracovat, není to v současné chvíli ale zase tak jednoduché.

Jak to vypadalo v pauze s přípravou?
Po dobu trvání epidemie se hráči dle možností udržovali nejdříve individuálně, následně po skupinkách, až došlo k rozvolňování. Nakonec se všichni těšili na chvíli, kdy bylo možné se vrátit na trávník hromadně. Postupně se zapojovaly všechny týmy včetně mládeže, tým mužů postupně využil možností přátelských utkání s okolními týmy. Trenér Klíč využil možnosti a v rámci potřeb postupně oslovil některé hráče dorostu k zapojení.

Do Korona Cupu jste se ale nepřihlásili…
Zvažovali jsme účast, ale v té době jsme měli hlavně mimo hru oba brankáře. K tomu se přidala skutečnost, že nebudeme mít k dispozici vlastní travnaté hřiště kvůli revitalizaci areálu, tak jsme zvolili přípravu v kombinaci s přípravnými zápasy na hřištích soupeřů.

Nepodepíše se finančně "koronavirová" kráze na rozpočtu klubu?
Věřím, že zvládneme celou situaci. Mládež obdrží dotační prostředky od města, které pravidelně přispívá na činnost, energie a část oprav. Získali jsme některé prostředky v rámci dotace Můj klub z MŠMT. Složitější bude situace u dospělých, na jejichž činnost se musíme postarat získáním drobných sponzorů, na tuto kategorii totiž město nepřispívá.