Do semifinále postupoval Žatec také po penaltách a výhře nad Černovicemi 3:2. Teď si to zopakoval. „Dnes jsme měli k pohárovému zápasu odlišný přístup než k minulému. Předchozí pohárové zápasy pro nás nebyly tak důležité, protože jsme se chtěli soustředit na ligu, kde bojujeme o záchranu. Dnes tomu bylo jinak, protože to byl poslední krůček od finále. I když jsem sestavu protočil oproti sobotnímu zápasu, kde potřebovali někteří hráči pošetřit, tak se přesto zadařilo,“ těšilo Jana Hyneše.

„Čekal nás běhavý, mladý tým z Mostu. Zápas byl velmi vyrovnaný. My drželi více balon, ale pouze okolo půlky hřiště, na dostřel branky jsem se nedostávali. Nebezpečnější byli určitě hosté, i když si tolik brankových příležitostí nevytvořili. Gól jsme dostali po krásné průnikové přihrávce mezi stopery. Vyrovnali jsme z ojedinělé šance,“ popisoval trenér Slavoje a pokračoval:

Mistrovství světa 2015 a radost Česka
Velký kvíz před mistrovstvím světa: Co víte o domácích hokejových šampionátech?

„Druhý poločas byl také vyrovnaný, ale myslím, že jsme byli o něco lepší a soupeř hrál na rychlé brejky, ze kterého dal gól na 2:1. V závěru zápasu jsme vrhli všechno do útoku a vyplatilo se. V nastavení jsme vyrovnali a šlo se od penalt, kde jsem věřil, že to zvládneme,“ dodal Hyneš k úspěšnému závěru s Mostem. Ten samý soupeř čeká v nejvyšší krajské soutěži na Žatec i o víkendu. V neděli se hraje v Mostě od 15.00 hodin.

Ve druhé semifinálové dvojici byl průběh zápasu jasnější. Litoměřicko přejelo 5:0 mládež Ústí nad Labem. Finále krajského poháru se odehraje v Chomutově ve středu 5. června.