„Konečně jsem měl po měsíci klidnou noc,“ řekl po ukončené sérii porážek žatecký trenér Richard Zelinka, kterého dosavadní výsledková mizérie i postavení v tabulce hodně trápila.

Podle něj se ukázalo, že proti sobě nastoupila dvě mužstva, kterým úvod podzimní části nevyšel. „Bylo vidět, že oba týmy potřebují vyhrát. Projevilo se to na nervozitě, na zbytečných ztrátách… Nás naštěstí uklidnily do poločasové přestávky dvě branky.“

Hosté měli vývoj zápasu i pod kontrolou i po změně stran. „Jílové nastřelilo jen tyč z boku, my naopak nevyužily další dvě tři šance,“ uvedl k zápasu Zelinka.

Fotbalová divize: Slaný (v modrém) porazilo doma Louny brankou Nádeníčka 1:0.
FOTO: Louny padají po čtvrté prohře v řadě do pásma sestupu. Nyní je čeká Hřebeč

Žatečtí dopředu věděli, o jak důležité střetnutí na jílovském hřišti půjde. "Měli jsme respekt z jejich standardek, uzpůsobili jsme hře soupeře i rozestavení, hodně jsme o tom utkání i mluvili. Jsem opravdu rád, že se nám ta týdenní poctivá práce vrátila v podobě výhry.

Zelinka doufá, že jeho tým vyhraným zápasem udělal první krůček k lepšímu průběhu sezony. "Víme, že to je jen o poctivé práci v trénincích i zápasech. Teď nás čeká Vilémov. Nic jednoduchého. Ale to v přeboru není ani jeden zápas. Každý může porazit každého, poslední prvního. Vždy to je jen o aktuální formě, a jak k tomu mužstva v jednotlivých střetnutích přistoupí," dodal.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …