Jedna červená byla podle trenéra žateckých fotbalistů Richarda Zelinky přísná a vzhledem k nadcházejícím zápasům se bude jednat o omilostnění, druhá padla podle jeho slov po zbytečné nedisciplinovanosti a dle všeho bude následovat nucené stop na několik dalších zápasů. "Jen odhaduji, že může jít třeba o tři," uvedl kouč.

A jak viděl zápas samotný? „Přijel k nám kvalitní, fotbalově šikovný tým. Do 35. minuty se hrál pěkný, dobrý zápas, který diváky bavil. Pak však nastal okamžik, který ani nechci komentovat, ale pro vývoj zápasu byl naprosto klíčový.“

Šlo o vyloučení domácího Tomáše Štourače, za zmaření zjevné brankové možnosti soupeřova družstva, podražením ze strany mimo pokutové území, napsal do zápisu o utkání rozhodčí Viktor Bican.

„Do druhé půli jsme změnili rozestavení, ale Ústí dalo z brejku na 3:2 a v závěru se hrálo vabank a nám už v devíti, docházeli síly,“ uvedl Zelinka.

V 88. minutě byl totiž ještě vyloučen Petr Pinkr za hrubé nesportovní chování, kdy údajně fyzicky napadl soupeře chycením za límec.

„Já nechci brečet, stěžovat si na rozhodčí. S první červenou nesouhlasím, inkriminovaný moment před druhou červenou jsem přesně neviděl, ale šlo o nedisciplinovanost.“

Zelinka pochválil svůj tým, ale i ústeckou juniorku. „Je na nich znát zkušenost z loňské sezony, teď jim přišli další zajímaví dorostenci, jsou tam i kluci z Litvínova nebo Chomutova, které ještě ze svého bývalého angažmá zná. Pokud k nim dáte dva tři zkušenější hráče, může jim to fungovat. Bude se jednat o slušný tým.“

V dalším kole jede v sobotu dopoledne Žatec do Oldřichova, který vyhrál 3:0 v Jílovém. „Hlavní je, jak k zápasu přistoupíme my,“ dodal Zelinka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...