Sobotní utkání dvou mužstev ze spodní části tabulky Rašovice - Podbořany (5:2) se dohrálo ve čtvrtek u zeleného stolu.

Od víkendu bylo jasné, že se střetnutí plné emocí, kdy se třeba deset minut v kuse vůbec nehrálo, nezůstane bez odezvy. A tak se stalo…

Verdikt?

Podbořanský kapitán Michael Janoušek dostal za vyloučení trest na sedm soutěžních utkání, jeho spoluhráč David Brda na tři a trenér Tatranu Zdeněk Poborský musí za urážky rozhodčího zaplatit tři tisíce korun.

Proti tomuto rozhodnutí je možno podat odvolání do pěti dnů ode dne jeho doručení. "Ano, tak to je po každém zasedání disciplinárky," potvrdil po čtvrtečním jednání sekretář krajského fotbalového svazu Karel Rouček. Ta další zásadní prohřešky na zasedání řešit nemusela.

"U Janouška je trest moc přísný a u Brdy souhlasím s výší trestu," uvedl z podbořanského tábora vedoucí a trenér Zdeněk Poborský.

Momentka je ze zápasu Louny B - Podbořany (0:2).
Za dvě přirození dvě červené. Podbořany čekají tresty, v pozoru je i hříšný kouč

Předseda disciplinární komise Stanislav Zaspal se k verdiktu a výši trestům nemohl kvůli pracovnímu vytížení vyjádřit. "Podle mého subjektivního názoru Janouškovi přitížilo, že rozhodčímu podle zápisu vyhrožoval," uvedl Rouček.

Emoce v duelu sobotním duelu Rašovice - Podbořany vzplály po hodině hry a po faulu hostujícího Davida Brdy. Po jeho nakopnutí soupeře a následném vyloučení se dlouho nehrálo. Předčasně do šaten šel následně i kapitán hostujícího celku Michael Janoušek a po něm i podbořanský zmiňovaný Zdeněk Poborský, jenž naopak v rozhovoru pro Deník vyčítal sudím v čele s hlavním Martinem Plzákem, chybné verdikty. Například neudělenou žlutou kartu před penaltovým zákrokem nebo neuznaný gól jeho týmu.

Tatran Podbořany je v tabulce s šesti body na 12. místě. V sobotu po poledni (od 12.30) sehraje mistrovský zápas 9. kola doma proti sedmým Údlicím, které naposledy podlehly 1:3 Chlumčanům.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...