Jeho předchozí fotbalové adresy? FC Chomutov, Most, Kadaň, Spořice. "Začínal jsem v Chomutově, hrál za Most dorosteneckou ligu a pak se na skok do Chomutova vrátil. Už jako dospělý si zahrál několik zápasů v divizi," říká v rozhovoru.

Už jste někdy čtyři góly v jednom zápase dal?
Párkrát se to už stalo. Například, když jsem hrál za Spořice.

Jaké je vaše střelecké maximum? Třeba v mládeži?
To se nepamatují, ale určitě to bylo hodně.

Všechny branky jste dal v první půli, nedobírali si vás spoluhráči v poločasové přestávce?
Nedobírali. Šel jsem si jen zahrát pro radost.

Pavel Votruba, hráč FK Dobroměřice. Foto: archiv PV
Votruba dal 6 gólů. "Padly i dva vlastní, pak přijela sanita," říká k výhře 14:0

Čtyři trefy za 38 minut, to je zajímavé…No třeba ano, ale taky je to jen okresní přebor.

V devíti zápasech jste dal 10 gólů, za tuto bilanci by se nestyděl ani Jan Koller…
Já už nestíhám tréninky, tak chodím jen na zápasy, když přijdu, zahraju si. Mám fotbal jako zábavu.

Zápasů jste neodehrál moc?
Přednost má práce, jak jsem říkal. Byl jsem i po zranění, před tím jsem tři čtyři utkání kvůli výronu kotníku vynechal. I teď jsem proti Kryrům jsem střídal v 55. minutě, abych nohu pošetřil a zahráli si i jiní kluci.

Pamatujete si všechny vaše trefy?
První byla po krásném rohu, který jsem si našel, druhý po centru a dal jsem ho hlavou, při třetím jsem měl trošku štěstí, balon se odrazil od břevna, já ho zpracoval na prsou a dal to po zemi a čtvtrá to už byla třešnička na dortu ve 45. minutě z penalty.

Spoluhráči vám ji nechali, nebo pokutové kopy zahráváte?
Nekopu, ale když jsem dal před tím už tři, tak jsem měl sebevědomí a míč si hned vzal. A povedlo se.

V tabulce šesté Kryry jse porazili 7:3, jaký to byl zápas?
Už v poločase jsme vedli 5:1, bylo hotovo a pak jsme si to už pohlídali.

Dal jste deset gólů v sezoně, jakou máte metu?
Myslím, že jsou do konce ještě asi tři zápasy, tak snad pět šest gólů třeba dám.

Tabulku střelců vede v přeboru s 21 góly Milan Hrbik z Baníku Buškovice, vaši spoluhráči Pavel Votruba a Eduard Bránický na třetím a čtvrtém místě se trefili 16krát…
Budu se snažit kluky od nás ještě dohnat a třeba i překonat. Doufám, že alespoň do dvou zápasů nastoupím.

Zdá se, že vzhledem k armádním povinnostem už žádné velké sny nemáte…
Sny mám jen takové, abych stíhal víc trénovat a ještě si nějaké zápasy zahrát. Také se mi v 24letech nechce končit.