"Stáhli jsme ho asi dvacet minut před koncem, jinak by těch gólů dal opravdu zase deset," říká místopředseda petrohradského klubu Radim Voříšek a jedním dechem dodává: "Je to šikovný útočník, má toho za sebou hodně, umí si najít místo, vystřelit. Na jaře jsme odehráli jen pět zápasů, protože se nás jednou sešlo jenom šest, ale i tak už dal minimálně jedenáct dvanáct gólů."

Ano, fotbalový životopis má petrohradský snajpr pestrý jako málokdo. Rád vzpomíná na řadu povedených angažmá. Nejslavnější zápas kariéry sehrál proti mistrovské Slavii. Před patnácti lety jeho divizní Rakovník přivítal v rámci 2. kola českého poháru Vladimíra Šmicera a spol. před zaplněným stadionem. "To bylo velké halo, přišly tisíce lidí, parádní atmosféra. Dostali jsme sedmičku, ale zapomenout se nedá," říká Marcel Majer, jenž má z památného střetnutí profilovou fotku na facebooku.

Dobroměřický trenér David Holeček při jednom ze zápasů. Foto: archiv D. Holečka
Dobroměřice ztratily formu. Musíme se oklepat a zlomit to, hecuje tým Holeček

Tehdy za pražský klub hrála taková jmena jako brankář Vaniak nebo v poli Latka, Tavares a Necid. „Chtěli jsme dát góly, aby z toho nebyla zbytečná bramboračka. Podařilo se, takže spokojenost,“ říkal v září 2008 tehdejší slávistickáý trenér Karel Jarolím v improvizovaném tiskovém středisku, za který posloužila prázdná kabina slávistů. Po 111 dnech naskočil za hosty i do soutěžního zápasu Vladimír Šmicer.

Od té doby se leccos změnilo, třebaže Majer v kariéře stále pokračuje. Rád si vedle fotbalu ve třetí třídě na Rakovnicku zahraje i tenis nebo volejbal. "Tak ten fotbal je už prales, na ten nemusím ani trénovat. Začínal jsem tady, zůstal do vojny a po různých štacích se se vrátil. Rád vzpomínám na Žihle, Žlutice, Jesenici. Dobré to bylo i na rakovníckém SK," říká nyní 49letý forvard, jenž si ale zahrál například i za Kryry, Tatran Kadaň nebo Podbořany.

Teď hraje vedle A-mužstva i v pondělí za staré gardy. "Jsme tady takoví starší kluci, mladším se moc nechce, tak hrajeme to pro radost, pro nějaký pohyb. Hrát budu dokud mi bude sloužit zdraví. Mám štěstí, za celou kariéru jsem marodil jen jednou, bylo to se stehenním svalem," dodal střelec.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …