Kozly konečně dokázaly proměnit šance, které si vytvořily. O půli vedly o dvě branky, po obrátce dílo dokonaly třetím gólem. „Od všech to byl moc dobrý výkon. Velkou pochvalu zaslouží Aleš Jenč a Lukáš Haviar. Hráli především kluci, co před tím vysedávali na lavičce a svými výkony si řekli o základ."

Kde byli všichni ti, kteří chyběli? „Čtyři měli práci, někteří jsou zranění a jeden byl v Praze jako fanda na zápase Ukrajiny se Severní Makedonií. Naštěstí Vroutku také hodně hráčů chybělo, ale tím bych nechtěl snižovat náš výkon," podotkl Černý.

Rozhodčí Nikola Vrbová
Nejkrásnější české sudí se fotbalisté bojí. Nabídky na rande má jen přes zprávy

Kozly v minulosti hrály v krajské soutěži, nyní je pro ně okresní přebor odpovídající soutěží. „My nemáme tolik lidí jako jiné kluby. Nemáme ani mládež. Ale okresní přebor je pro nás skvělý. Rádi bychom byli v půlce tabulky, prostě abychom neměli žádné starosti se záchranou. Nahoře je čtveřice odskočených týmů."

Občerstvení je výborné
Klobása na fotbale v KozlechKlobása na fotbale v KozlechZdroj: Deník/František BílekNa fotbale v Kozlech můžete vybírat z široké nabídky občerstvení. Klobása s hořčicí, kečupem či křenem a s čerstvým chlebem vyjde na 70 korun, hermelín na grilu o dvacet korun méně a párek v rohlíku je k mání za 30 korun. Rohozec stojí 30 korun, grepová limonáda 25 korun (obojí půllitr). Dále jsou k dostání cibulové kroužky, brambůrky, solené mandle, křupky, čokoláda a další laskominy. Kdo si chce dát něco tvrdšího k pití, může vybírat - v nabídce je voda, víno, rum a další alkohol. Občerstvení dostává od Deníku jedna mínus, celkově je prostředí v Kozlech velmi přátelské; jako pozitivum vidíme například to, že se dá zaparkovat na silnici přímo u hřiště, což lze ocenit především v chladném počasí. Mužstvo Kozlů je složené z hráčů, kteří kopali různé soutěže na Mostecku. „Třeba hráli fotbal jako žáci, dorostenci, pak nějakou dobu byli mimo dění, ale kamarádi je přemluvili. Jsme za ně rádi," říká trenér Zdeněk Černý.

Zajímavostí je, že hráči, kteří nastupují za FK Kozly, nechtějí proplácet cesty. „Toho si moc vážíme. Peníze bychom pro to našli, ale takhle je alespoň můžeme použít na jiné věci okolo klubu," děkuje svým svěřencům Černý, který je v zastupitelstvu obce. „A přítelkyně je starostka, prodává během zápasů občerstvení," dává trenér k dobrému další perličku.

FK Kozly - FK Vroutek 3:0 (2:0). Branky: 2. a 25. (PK) Fleišman, 60. Pelcman. Rozhodčí: Vydra - Mydlář, Říha. ŽK: 1:3. Diváci: 35.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...