"Radost z průběžného vedení v anketě máme, minule jsem se o tom v klubovně bavili. Máme tady hodně hráčů z Mostecka, fandí nám dost příznivců, kteří s námi jezdí i ven. Na to, že tu není hospoda a ani obchod, tak hlasů máme dost," řekl Zdeněk Černý, předseda klubu.

V anketě, která má nyní 2. ročník, nerozhoduje pouze úroveň soutěže, ve které oddíl nastupuje. Stejně tak ani dosažené výsledky. Mezi další aspekty pro hlasování patří například fanouškovská základna, práce s mládeží, aktivita jednotlivých klubů i v mimofotbalové sféře, třeba na sociálních sítích. Rozhodovat může také kvalita občerstvení na stadionu či atmosféra během fotbalových klání.

Automechanik Robert Morávek pracoval na letošním Dakaru.
Byl u stříbra Aleše Lopraise. Začátek? Jako ve filmu, přiznal mechanik z Černčic

 Šéfovi klubu je jasné, že počet hlasů reálnému počtu fanoušků, kteří by na zápasy chodili, neodpovídá. "Už jsem zaregistroval úsměšky, že jsou tam různá přikliknutí, já si s těmito věcmi ale netykám," uvedl šéf klubu: "No šéf… Děláme to tady ve třech. Já jsem takový předseda, lajnovač a tak dále…" Ano, Kozly jsou taková malá „rodinná fotbalová firma.“ Podobně mluví i jejich bývalí hráči Jiří Rain a Vladimír Holý.

Bývalý fotbalista FK Kozly Jiří Rain.Bývalý fotbalista FK Kozly Jiří Rain.Zdroj: archiv Jiřího Raina

„V Kozlech jsem hrával rád, je to tu vše jako v rodinném kruhu – každý zná každého. Na fotbal chodí celá vesnice a fandí. Fotbal je tady společenská událost,“ řekl Deníku Jiří Rain, který před lety tady hrál. „Souhlasím, je to hodně soudržné a kamarádské v Kozlech,“ přidal se exfotbalista Kozlů Vladimír Holý.

Bývalí hráči vzpomínají i na bojové podmínky, které před lety v Kozlech panovaly. „Na zápasy se převlékalo ve škole a někdy i na hřišti. Jako hráči jsme zde pomáhali stavět okolo hřiště zábradlí a natírat ho. Po zápasech se vždy chodilo na pivo do hasičárny, kde jsme se všichni sešli. Dnes už jsou v Kozlech i kabiny a hospoda na hřišti,“ popsal Rain s tím, že se rád do zdejšího prostředí vrací, dnes už jako divák.

Václav Jurečka (vlevo) dvěma góly zařídil Slavii vítězství nad Jabloncem.
Restart ligy: Sparta ukázala sílu, Slavia houževnatost. Eden byl blízko ostudě

„Stále jsem se zdejšími lidmi v kontaktu. Končil jsem tady kariéru a byla to krásná štace,“ dokreslil Vladimír Holý.

Zimní příprava mužstva začala už 6. ledna. "Byli jsme v hale v Bečově, kluci hrají malou kopanou a teď už máme i přípravné zápasy. Budeme hrát na umělkách, třeba v Teplicích nebo v Mostě. Chceme se připravit, ať na jaře můžeme hrát v klidném středu tabulky," dodal Černý.