První poločas byl přesnou ukázkou prvního utkání po delší odmlce od podzimní části. Hrálo se většinou ve středu pole a hra byla na obou stranách plná nepřesností. Hosté z Dobroměřic byli o poznání aktivnější, ale své šance, které si vypracovali nedokázali přesněji zakončit. Domácí si k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky dostali až v závěru poločasu, ale jejich šance buď zlikvidoval Bouček, nebo pálili mimo tři tyče.

Zhruba dvacítka diváků se dočkala první branky krátce po změně stran. To v 51. minutě využil nedorozumění v zadních řadách Dobroměřic Petr Klinec, který se dostal lacino k míči a pak si bez větších problémů poradil s Boučkem v bráně a poslal balón neomylně k tyči.

Ani druhá branka nebyla žádná fotbalová lahůdka, ale počítá se. Jejím autorem byl v 77. minutě po další chybě obrany hostů opět Petr Klinec. Hosté se nevzdávali a jejich snaha byla odměněna v 82. minutě. Ondra Matyáš zahrával trestný kop. ten se odrazil od zdi, míč si vzal Lazarik a střelou pod břevno kolem přední tyče snížil. Hned v následující minutě měli hosté šanci z obdobné situace, ale odražený míč si domácí už pohlídali, okamžitě hru přenesli na druhou stranu hřiště, kde si míč zpracoval Klinec a nezištně přihrál na osamoceného Pavla Klíče, který měl velice snadnou úlohu. Bouček v brance byl úplně bez šance.

Vypjatý florbalový souboj mezi Louny (v růžovém) a Sokolovem.
Sokolov tady namíchal tvrdý beton, odfrknul si po výhře trenér florbalistů Loun

Hosté se v závěru tlačili před branku. Měli několik rohových kopů, ale gólově se ujala až střela Pavla Votruby z hranice vápna. V dresu Slavoje dal trenér Koutenský příležitost se ukázat třem dorostencům, kteří tak sbírají zkušenosti.

Za týden přivítá Slavoj na svém hřišti divizní Slaný a Dobroměřice pojedou do Chomutova, kde je bude čekat U19 tamního FC.

„S naší hrou jsem spokojený. Na první zápas to nebylo špatné. Škoda těch zbytečně inkasovaných branek. Více nás ale trápí covid. Ze hry je Maliňák, další kluci jsou v karanténě kvůli covidu v práci. Kočka nastoupil bez tréninku. Zreněný je Pechar. Měli jsme jediného náhradníka a tím jsem byl já,“ říká s úsměvem trenér Dobroměřic David Holeček.

FK Slavoj Žatec – FK Dobroměřice 3:2 (0:0)

Branky: 51. a 77. P. Klinec, 84 P. Klíč – 82. Lazarik, 90. Votruba.

Slavoj Žatec: M. Klíč – F. Klinec, Levý, Plánička, Beneš – Hassman, Uhlík, Hynek, Hoferica – P. Klíč, P. Klinec.

FK Dobroměřice: Bouček - Kočka, Vild, Reh, Köchrt – Myšák, Lazarik, Hanzlíček, Pergl – Votruba, Matyáš.

Jaroslav Tošner