Takový moderní stánek s perfektním zázemím má málokterý klub ve třetí lize. Postoloprtští vydělali na plánované výstavbě dálnice D7 Praha – Chomutov. Nové hřiště se oproti původnímu posunulo asi o třicet metrů, vyrostla zcela nová budova s tribunou, osmi šatnami, sprchami, klubovnou, občerstvením, výtahem, bytem a technickým zázemím pro chod klubu a správu areálu. Náklady byly ve výši zhruba 60 milionů korun.

A nyní roste i nové mužstvo! Předseda klubu Leoš Svoboda vidí v doplněném a posíleném týmu potenciál hrát o vyšší pozice. „Prvořadým cílem je konsolidovat hráčský kádr a stabilizovat sestavu. Především o spolehlivé hráče, kteří mají vysoce postavenou preferencí fotbalu a týmu ve svém hodnotovém žebříčku. Důležitá je týmová soudržnost a fotbalové srdce, nejlépe modro-bíle pruhované! Bez toho nelze hrát," usmívá se Svoboda.

Leoš SvobodaLeoš SvobodaZdroj: Deník/František Bílek

Koho kluboví funkcionáři zlákali? Modro-bílý dres obléknou Daniel Gutlebet nebo z Žíželic příchozí Tudor Narcis Florinel. Z Výškova přestupuje Michal Ćernohorský, z Cítolib Hynek Petržílka. Po letech se zpět do Postoloprt vrací také brankář Milan Skula.

Krutý debakl schytal druhý celek okresního přeboru Černčice (v bílém) od rezervy Dobroměřic, čtyřmi brankami se blýskl Jakub Čimpera, který o přestávce střídal kanonýra Bránického. Černčice sice postoupily do I. B třídy, ale nakonec se vracejí do přeboru.
Změna! Černčice se po losu I. B třídy rychle vrací do okresu, nahradí je Lukavec

Na jedenácté místo, které mužstvo obsadilo v minulém ročníku nejvyšší okresní soutěže, se chce v Postoloprtech rychle zapomenout. Podle trenéra Milana Švíka byla problémem především nestabilita kádru, časté absence a zejména nekázeň na hřišti, z níž pramenil vysoký počet červených karet. „Toho bychom se chtěli v budoucnu vyvarovat. Více komunikujeme v kabině a situaci řešíme také individuálními rozhovory s hráči. Stanovili jsme jakýsi morální etický kodex chování hráčů, který považuji za standard. Kromě základních povinností hráčů to je navíc apel na zapojení každého jednotlivce do chodu kádru."

Milan ŠvíkMilan ŠvíkZdroj: se svolením FK Postoloprty

Už by se tak nemělo stát, co se stalo například minulý podzim, kdy v nastaveném čase utkání s Kozly „vytekl" Lukáš Stock natolik, že hlavnímu sudímu Josefu Lavičkovi hrozil nevybíravě inzultací. A nebo na jaře, mimochodem opět v duelu se soupeřem z Kozlů, kdy hned sedm hráčů Postoloprt dostalo žlutou kartu. Švík souhlasí. „Pokud chceme naplno využít potenciál týmu, nemůžeme tolerovat nekázeň, vulgární a agresivní chování na hřišti."

Pro zařazení hráče do sestavy pro aktuální utkání bude rozhodovat nejen momentální forma a výkonnost, ale také kázeň, docházka na tréninky a konstruktivní týmová aktivita. „Uvidíme, jak zvládneme podzimní část soutěže a během zimní přestávky vše vyhodnotíme. Věřím v úspěch a ve fotbalovou kvalitu týmu!" uzavírá kouč Postoloprt.

Spoluautor: Salvatore Stavinoha