Od 13 hodin nastoupí v prvním kole celky Lipence a Cítolib, následně od 15 hodin sehrají své utkání Polerady s rezervou Dobroměřic. Domácí Postoloprty mají volno, do turnaje vstoupí až ve druhém kole, tedy v sobotu 10.února od 15 hodin duelem se Sokolem Lipenec.

Hracími dny jsou vždy soboty. Týmy se postupně utkají turnajově, tedy systémem „každý s každým“ v pěti kolech. Takto odehraná utkání rozhodnou o celkovém pořadí v turnaji. V případě shodného počtu bodů rozhodují o umístění další kritéria – vzájemný zápas, rozdíl skóre, vyšší počet vstřelených branek a nakonec los.

Ondřej Šmejc
Šmejc: Agresivita na stadionech? Fotbal hrají lidé, kteří nejsou nejchytřejší

Postoloprty zahájily počátkem ledna zimní přípravu, v jejímž rámci je plánováno jedno přátelské utkání a odehrání zimního turnaje. Během zimy došlo v týmu k menšímu doplnění hráčského kádru a je potřeba vypilovat herní praxi.

V mistrovské soutěži, Vespasport okresním přeboru dospělých, se FK Postoloprty drží po odehraném podzimu na šesté pozici. Trenér Milan Švík je přesvědčen, že jeho svěřenci mají potenciál na lepší příčky v tabulce.

Turnaj v PostoloprtechTurnaj v PostoloprtechZdroj: FK Postoloprty

„Podzim ukázal na potíže v ofenzivní činnosti týmu. Byť jsme některá utkání odehráli poměrně dobře, končila nakonec prohrou o jediný gól inkasovaný navíc v závěru utkání. To nás pochopitelně mrzí… Současně musíme zapracovat na taktické přípravě a doplnění týmu," říká Švík.

FK Postoloprty zve všechny fanoušky a příznivce fotbalu, každou únorovou sobotu odpoledne, do svého areálu, k podpoře týmů ucházejících se o pohár MH Cirus v rámci zápasů zimního turnaje.

Autor: Salvatore