Co konkrétně řekl Malík v rozhovoru pro Deník N? Když se probíraly výkony sudích v baráži, které byly minimálně kontraverzní, obul se do ligových klubů nebývale ostře. „Pokud připustím, že rozhodčí může ovlivnit zápas, musí existovat nabídka od určitých konkrétních rozhodčích, ale musí zároveň existovat i poptávka od konkrétních klubů. Ty v podstatě bez výjimky zaměstnávají osoby, které přesně tohle mají v popisu práce.“

Předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.
Šéf českého fotbalu Malík promluvil o rozhodčích. Co vnímá jako zvrácené?

FK Teplice se dlouhodobě vymezuje proti některým praktikám FAČR. Jeho „boj s větrnými mlýny“ trvá už od dob Františka Hrdličky, který zemřel před 5 lety. Výhrady proti fungování svazu a i osobě Romana Berbra či dalších korupcí pošpiněných osob v jeho čele či ve vedení ligových klubů má i ředitel představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer.

Není proto v kontextu postojů vedení severočeského klubu divu, že za své otevřené názory není na Strahově oblíbený. Posledním důkazem byl „zářez“ sudího Ginzela na podzim minulého roku v utkání Dukla Praha – FK Teplice, kdy svým tendenčním výkonem přispěl k vítězství Pražanů. Stalo se tak pár dnů poté, co se na veřejnost dostal song středopolaře Teplic Tomáše Kučery, který se pustil do Berbra i Miroslava Pelty, Malíkova předchůdce, v současnosti stále zainteresovaném v FK Jablonec. Kučery se následně v klubovém prohlášení zastal Pavel Šedlbauer.

Teplický ofenzivní záložník Tomáš Kučera
Teplický Kučera se pustil do Pelty i Berbra. Přišla v pátek na Julisce vendeta?

V pátek hrají Teplice televizní utkání 5. kola FORTUNA:LIGY ve Zlíně. Jeho sudím bude Ondřej Ginzel. Pocítí na Letné Skláři opět zlovůli moci?