Co konkrétně řekl Malík v rozhovoru pro Deník N? Když se probíraly výkony sudích v baráži, které byly minimálně kontraverzní, obul se do ligových klubů nebývale ostře. „Pokud připustím, že rozhodčí může ovlivnit zápas, musí existovat nabídka od určitých konkrétních rozhodčích, ale musí zároveň existovat i poptávka od konkrétních klubů. Ty v podstatě bez výjimky zaměstnávají osoby, které přesně tohle mají v popisu práce.“


Teplicím s Malíkova slova vůbec nelíbí. „Od Vás, od předsedy FAČR, bych především očekával, že se budete konkrétními kroky snažit pověst českého fotbalu vylepšit, včetně práce všech komisí. Bohužel, podobná obecná obvinění vedou jednak k pravému opaku, ale především jsou urážkou všech, kteří se fotbal snaží dělat férovým způsobem,“ vyčítá Hynek Malíkovi v dopise, který má Deník k dispozici.

FK Teplice se dlouhodobě vymezuje proti některým praktikám FAČR. Jeho „boj s větrnými mlýny“ trvá už od dob Františka Hrdličky, který zemřel před 5 lety. Výhrady proti fungování svazu a i osobě Romana Berbra či dalších korupcí pošpiněných osob v jeho čele či ve vedení ligových klubů má i ředitel představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer.

Není proto v kontextu postojů vedení severočeského klubu divu, že za své otevřené názory není na Strahově oblíbený. Posledním důkazem byl „zářez“ sudího Ginzela na podzim minulého roku v utkání Dukla Praha – FK Teplice, kdy svým tendenčním výkonem přispěl k vítězství Pražanů. Stalo se tak pár dnů poté, co se na veřejnost dostal song středopolaře Teplic Tomáše Kučery, který se pustil do Berbra i Miroslava Pelty, Malíkova předchůdce, v současnosti stále zainteresovaném v FK Jablonec. Kučery se následně v klubovém prohlášení zastal Pavel Šedlbauer.

V pátek hrají Teplice televizní utkání 5. kola FORTUNA:LIGY ve Zlíně. Jeho sudím bude Ondřej Ginzel. Pocítí na Letné Skláři opět zlovůli moci?