Plzeň - Zlín 4:0

Viktorii nasměroval za pátou ligovou výhrou nad Zlínem po sobě ve 34. minutě kapitán Lukáš Hejda, mezi 49. a 57. minutou přidal další dva góly Vlkanova a v závěru uzavřel skóre další náhradník Tomáš Chorý. "Ševci" prohráli čtvrté z posledních pěti kol a chybí jim tři body na patnácté Pardubice.V souboji bývalých reprezentačních trenérů uspěl domácí Michal Bílek, jenž v minulosti vedl Zlín. Jeho kouči Pavlu Vrbovi naopak nevyšel návrat na stadion bývalého mužstva, které dovedl ke třem titulům.

Plzeňský kapitán Lukáš Hejda slaví gól v zápase se Zlínem, který Viktoria doma rozdrtila jednoznačně 4:0.
Viktoria smetla posledního a nabudila se na Spartu

Branky: 49. a 57. Vlkanova, 34. Hejda, 86. Chorý. Rozhodčí: Křepský - Váňa, Dohnálek - Starý (video). ŽK Sýkora - Hlinka. Diváci: 8415.
Plzeň: Staněk - Holík, Hejda (81. Kaša), Jemelka, Sýkora - Kalvach, Bucha - Jirka (46. Vlkanova), Vydra (67. Kliment), Pilař (67. Květ) - Durosinmi (46. Chorý). Trenér: Bílek.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Kolář, Procházka - Hlinka, Hrubý (73. Didiba) - Vukadinovič (73. Dramé), Slončík (62. Hellebrand), Fantiš (74. Reiter) - Kovinič (62. Silný). Trenér: Vrba.

Slavia - Bohemians 3:0

Slávisté rozhodli malé pražské derby proti vršovickému sousedovi před téměř 19 tisícovkami diváků třemi brankami už v úvodním dějství, kdy se postupně trefili Václav Jurečka, Peter Olayinka a David Douděra. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského, který odkoučoval 181. ligové utkání na lavičce Slavie a stal se rekordmanem novodobé klubové historie, zvítězili i ve 14. domácím utkání ligové sezony a naplno bodovali po dvou venkovních remízách po sobě. Bohemians prohráli po sedmi kolech a na čtvrtém místě tabulky mají dvoubodový náskok před pátým Slováckem.

Slavia se po výhře nad Bohemkou vrátila do čela tabulky nejvyšší soutěže.
Teď to musíme dotáhnout, velí Jurečka po návratu Slavie do čela tabulky

Branky: 13. Jurečka, 31. Olayinka, 36. Douděra. Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Caletka - Orel (video). ŽK: Vondra (Bohemians). Diváci: 18.974.
Slavia: Kolář - Masopust, Ogbu, Holeš - Douděra (71. Pech), Zafeiris (88. Traoré), Oscar, Schranz (63. Provod) - Jurečka (63. M. Jurásek), Olayinka - Van Buren (72. Tecl). Trenér: Trpišovský.
Bohemians: Jedlička - Hůlka, Křapka, Vondra - Köstl, Jindřišek, Jánoš (88. Nový), Kovařík (46. Dostál) - Prekop (46. Puškáč), Hála (66. Morávek) - Drchal (77. Mužík). Trenér: Veselý.

Slovácko - Sparta 1:1

Skóre v Uherském Hradišti otevřeli domácí v 18. minutě po vlastní brance gólmana Matěje Kováře, od něhož se odrazil do sítě míč po hlavičce Pavla Jurošky. Pražané vyrovnali v 73. minutě díky proměněné penaltě kapitána Ladislava Krejčího mladšího. Slovácko se Spartou doma neprohrálo třetí soutěžní duel za sebou a v tabulce zůstalo páté dva body za Bohemians.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) ve 28. kole FORTUNA:LIGY remizovali doma se Spartou Praha 1:1.
Slovácko obralo lídra. U vedoucí branky byl Juroška, Sparta srovnala z penalty

Branka: 18. vlastní Kovář - 73. Krejčí z pen. Rozhodčí: Berka - Vlček, Pečenka - Machálek (video). ŽK: Sinjavskij, Havlík, Kim Sung-pin - Haraslín. Diváci: 8000 (vyprodáno).
Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Daníček /87. Šimko), Havlík - Sinjavskij, Juroška (57. Kim Sung-pin), Petržela (66. Holzer) - Mihálik (66. Vecheta). Trenér: Svědík.
Sparta: Kovář - Vitík (64. Panák), Sörensen, Ladislav Krejčí II - Wiesner, Sadílek, Kairinen (82. Laci), Zelený (82. Höjer) - Karabec (64. Minčev), Haraslín (74. Mabil) - Kuchta. Trenér: Priske.

Olomouc - Teplice 1:2

Teplice nečekaně zvítězily v Olomouci 2:1. Severočechy poslal v nastavení úvodního dějství do vedení z penalty Matěj Hybš, v 79. minutě sice srovnal domácí Jakub Pokorný, ale za dalších pět minut rozhodl Jakub Urbanec. Výsledkem 2:1 vyhráli Tepličtí vzájemný duel i na podzim. Severočeši zvítězili potřetí z posledních čtyř kol, se Sigmou posedmé za sebou bodovali. Hanáci doma v lize prohráli po devíti zápasech.

SK Sigma Olomouc - FK Teplice 1:2

Branky: 79. Pokorný - 45.+4 Hybš z pen., 84. Urbanec. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Dresler - Petřík (video). ŽK: Ventúra - Mareček. Diváci: 3091.
Olomouc: Macík - Chvátal (66. Fortelný), Pokorný, Beneš, Sláma - Pospíšil, Ventúra (46. Zifčák) - Zorvan (46. Zmrzlý), Breite (46. Greššák), Navrátil (87. Vaněček) - Chytil. Trenér: Jílek.
Teplice: Grigar - Hora, Chaloupek, Mičevič, Hybš - Mareček, Jukl - Urbanec, Trubač (88. Radosta), Gning (76. Žák) - Fila (72. Jásir). Trenér: Frťala.

Mladá Boleslav - Ostrava 1:0

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili po čtyřech zápasech. Souboj sousedů v tabulce rozhodl v 17. minutě útočník Vasil Kušej. Středočeši stále mají šanci na postup do nadstavbové skupiny o titul. Na rozdíl od Baníku. Slezané nenavázali na triumfy nad mistrovskou Plzní (2:1) a Slováckem (1:0) a prohráli po třech utkáních. Soupeři podlehli ve vzájemném ligovém duelu po předchozích pěti vítězstvích.

FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 1:0 (FORTUNA:LIGA – 28. kolo, 22. 4. 2023). Jan Juroška.
Boleslav dala ze dvou střel dva góly. Jeden neuznaný výhru nezhatil

Branka: 17. Kušej. Rozhodčí: T. Klíma - Šimáček, Arnošt - Radina (video). ŽK: Jawo, Kušej, Suchomel, Hoftych (trenér) - Pojezný, Kuzmanovič. Diváci: 2621.
Ml. Boleslav: Mikulec - Kubista, Karafiát, Suchý - Suchomel, Donát (84. Mašek), Matějovský (76. Dancák), Fulnek - Jawo (59. Ladra), Škoda (76. Mareček), Kušej (76. Šimek). Trenér: Hoftych.
Ostrava: Letáček - Juroška, Bitri, Pojezný (46. Lischka), Šehič (46. Fleišman) - Kaloč - Cadu (77. Smékal), Buchta (46. Kuzmanovič), J. Klíma (85. Miškovič), Plavšič - Almási. Trenér: Hapal.

Pardubice - Hradec Králové 1:0

O triumfu Pardubic rozhodl v 56. minutě bývalý hráč Hradce Pavel Černý. V závěru utkání byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující obránce Michael Leibl. Pardubice zdolaly Hradec i podruhé v ligové sezoně, na podzim na jeho hřišti zvítězily 3:1. "Votroci" prohráli v nejvyšší soutěži po dvou vítězstvích 2:1. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče vyhráli po třech porážkách.

Fobalové utkání Fortuna ligy mezi FK Pardubice a FC Hradec Králové.
Slovo musíme, proměnili v tři body. Pardubickým hrdinou exhradecký Černý

Branka: 56. Černý. Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Volf - Kocourek (video). ŽK: Kostka, Vacek, Chlumecký, Helešic, Pikul, Nita - Klíma, Leibl, Bajza. ČK: 90. Leibl. Diváci: 4450.
Pardubice: Nita - Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký - Vacek - Kostka (82. Helešic), Hlavatý (82. Darmovzal), Janošek (87. Jeřábek), Sychra (71. Pikul) - Černý (71. Krobot). Trenér: Kováč.
Hradec: Bajza - Klíma (72. Kučera), Čech, Leibl - Harazim, Smrž, Kodeš (83. Dvořák), Novotný (61. Matěj Koubek) - Rada, Ryneš - Vašulín. Trenér: Hejkal.

Liberec - Brno 3:1

Slovan rozhodl souboj sousedů v tabulce třemi brankami mezi 23. a 33. minutou, kdy se dvakrát trefil Christian Frýdek a jednou Lubomír Tupta. V závěru hosté snížili po vlastním gólu střídajícího Imada Rondiče. Severočeši oplatili nováčkovi soutěže podzimní porážku 0:3, v lize popáté za sebou neprohráli a udělali velký krok k tomu, aby v nadstavbě nemuseli do skupiny o záchranu. Zbrojovka v druhém utkání pod trenérem Martinem Haškem nenavázala na minulé vítězství nad Pardubicemi a klesla na 13. příčku se stejným bodovým ziskem jako čtrnácté Teplice, jimž patří první barážová pozice.

Ľubomír Tupta slaví gól proti Brnu se svými spoluhráči
Slovan porazil Brno a vzdálil se Skupině o udržení. Důležité utkání, ví Kozel

Branky: 23. a 33. Frýdek, 29. Tupta - 89. vlastní Rondič. Rozhodčí: Petřík - Vodrážka, Slavíček - Szikszay (video). ŽK: Ghali - Hlavica. Diváci: 1658.
Liberec: Vliegen - Ndefe, Plechatý, Purzitidis - Fukala (84. Polyák), Červ, Doumbia (46. Valenta), Ghali - Frýdek (73. Kozák), Tupta (66. Rondič) - Olatunji (84. Varfolomejev). Trenér: Kozel.
Brno: Berkovec - Hlavica (46. Blecha), Tijani, Štěrba (73. Nečas) - Hrabina, Falta, Texl, Granečný - Ševčík, Řezníček (46. Hladík), Alli (64. Fousek). Trenér: Hašek.

České Budějovice - Jablonec 5:1

O góly Dynama se postaralo pět různých střelců. Už v prvním poločase se trefili Jakub Hora a Lukášové Havel a Čmelík, po změně stran na ně navázali Ondřej Čoudek, jenž se v nejvyšší soutěži prosadil poprvé, a Quadri Adediran. Mezi čtvrtou a pátou brankou domácích se vměstnal zásah hostujícího záložníka Daniela Součka, pro něhož šlo také o premiérovou ligovou trefu.

Jakub Považanec z této jablonecké šance v 5. minutě branku Martina Janáčka překopl (atakuje ho Ondřej Čoudek). Fotbalisté Dynama v neděli v I. lize rozdrtili doma Jablonec 5:1!
Čekal se těžký boj, byla z toho rekordní výhra Dynama!

Branky: 18. Hora, 21. Havel, 45.+2 Čmelík, 53. Čoudek, 70. Adediran - 59. Souček. Rozhodčí: Nehasil - Matoušek, Hádek - Klíma (video). ŽK: Penner - Martinec, Hübschman. Diváci: 2895.
Č. Budějovice: Janáček - Čoudek, Havel, Králik (71. Broukal) - Čmelík (83. Potočný), Hora, Hellebrand, Čavoš, Penner (71. Sluka) - Adediran (79. Škoda), Čermák (71. Zajíc). Trenér: Nikl.
Jablonec: Hanuš - Heidenreich (46. Surzyn), Král, Martinec (68. Akpudje) - Souček, Hübschman, Šulc, Považanec (46. Jovovič), Polidar (78. Patrák) - Sejk (68. Černák), Chramosta. Trenér: Horejš.