Boss slezského klubu odmítl, že by v uplynulých týdnech lákal kouče Vrbu do Baníku. Smyšlená informace, že tomu tak bylo, ho pořádně naštvala.

„S Pavlem Vrbou jsem v přátelském kontaktu, občas si napíšeme, občas si zavoláme, někdy se i setkáme. Bydlíme nedaleko od sebe. Nicméně o jeho nynějším nástupu do Baníku jsme spolu nejednali. Ani před jeho nástupem do Sparty, ani po něm jsem Pavla neoslovil,“ zdůraznil Brabec.

„V rozhovoru pro deník Sport jsem zhruba před dvěma týdny řekl, že věřím, že čas trenéra Pavla Vrby v Baníku ještě někdy v budoucnu přijde. To samozřejmě platí. Ale ve stejném rozhovoru jsem také uvedl, že jsem trenéru Kozlovi slíbil čas, a ten mu také dám. Totéž jsem pak zopakoval i pro Moravskoslezský deník. Na tom se od té doby za tak krátkou dobu sotva mohlo něco změnit. Takže opakuji, trenér Vrba od Baníku v této chvíli nabídku nedostal, informace, které tvrdí opak, jsou nepravdivé,“ dodal Václav Brabec.

Zároveň ho nadzvedla ze židle spekulace, která se týkala údajných obnovených námluv mezi Baníkem a maďarským Puskásem o přesunu stopera Patrizia Stronatiho ještě v tomto přestupním termínu.

„Na našem postoji se absolutně nic nezměnilo. Patrně proto, že v Maďarsku se také chýlí ke konci přestupní termín, Patriziův agent nás v minulém týdnu pouze informoval o tom, že zájem Maďarů trvá,“ přiblížil Brabec.

„Současně vznesl Patriziův agent dotaz, zda se něco naopak nezměnilo na našem postoji. Odpověděl jsem ve stejném duchu jako dříve - tedy zamítavě. Není pravda, že by se znovu otevřela nějaká jednání mezi Baníkem a Puskásem, a pro tuto chvíli platí, že žádná jednání ani neprobíhají,“ uzavřel boss Baníku s tím, že jak trenér Luboš Kozel, tak stoper nadále pokračují v ostravském klubu.