V 16. kole fotbalové B třídy se první jarní výhry dočkaly Černčice. Půl tuctu branek nastřílel černý kůň soutěže z Chlumčan a stoprocentní byly i Tuchořice.

Černčice - Lom 2:1 (1:1)

Černčičtí mají třetí nejhorší produktivitu v C skupině fotbalové B třídy. Vytvoří si sice řadu šancí, ale problém jim dělá proměnit je.

Utkání s Lomem nezačali nejlépe. Již v 9. minutě úplně zaspala domácí obrana a Kučera tvrdou střelou nadal Musilovi v brance šanci. Domácí se však rychle oklepali a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Za pouhé dvě minuty přišla pohledná akce. Smola uvolnil Prokeše a ten střelou k pravé tyči srovnal. Po půlhodině hry se dostal do brejku Vimr, ale tísněný vracejícím se Stroukalem minul zadní tyč.

Černčice se nakonec dočkali. V 66. minutě rozhodl o výsledku ve prospěch domácích Smola.

Chlumčany - Braňany 6:0 (3:0)

Fotbalisté Chlumčan dali přednost umělé trávě v Postoloprtech před vlastním trávníkem a připravili tak hodně svých fanoušků o šest branek. V prvním poločase se postupně trefili Košín, Houda a krátce před přestávkou Francl.

Po změně stran si připsali na své konto druhou branku Košín s Franclem a výsledek pečetil sedm minut před koncem Veselý.

SK Jirkov - Tuchořice 1:2 (1:1)

Třetí celek tabulky, Tuchořice, svůj zápas zvládl. Běžela teprve třetí minuta, když se sokolové ujali vedení brankou Jarolína. Ve 33 se podařilo domácím vyrovnat, ale poslední slovo měli přeci jen hosté. Konkrétně Čonka, který skóroval v 62. minutě.

Kadaň - Blažim 4:3 (3:1)

Domácí SKP rozhodli o své výhře v prvním poločase, ve kterém hostující Loukota jen snižoval ve 25. na 2:1, ale branka do šatny, kterou Blažim dostala byla nakonec tou důležitou. Onuščák deset minut po přestávce vykřesal naději, ale pak domácí opět skórovali a Onuščák svou druhou brankou už jen korigoval výsledek. Blažim zůstává i po 16. kole poslední, bod ze mužstvem Braňan.

Obrnice - Nové Sedlo 5:2 (3:0)

I v tomto utkání se o výsledku rozhodlo již v prvním poločase. Během 28 minut zkompletoval čistý hattrick domácí Olexa.

V úvodu druhé půle přidali Obrnice čtvrtou branku a o výsledku již nebylo pochyb. Krátce na to sice nejdříve snížil Martin Bednář a v 75. přidal druhou branku hostujícího celku Sitár, ale poslední slovo měl domácí Zaspal.

Jaroslav Tošner