S novou trenérskou dvojicí a bez „béčka“ vstoupí do nové sezony TJ Sokol Tuchořice. V uplynulé sezoně klub v krajské fotbalové I.B třídě skončil na pátém místě a určitě by takové umístění brali v Tuchořicích i příští rok na konci jara.

„Žádné přehnané ambice nemáme. Chceme hrát klidný střed tabulky bez záchranářských starostí,“ řekl Pavel Benda z TJ Sokol Tuchořice.

Tuchořice v nové sezoně povede trenérská dvojice Radek Richter a Ladislav Vaněček. Další novinkou je, že kvůli nedostatku hráčů Tuchořice úplně zrušily béčko, které hrálo okresní III. třídu. Kromě hráčů béčka se žádné nové tváře v tuchořickém kádru pro I.B třídu asi neobjeví. Zůstat by měl tvůrce hry Michal Plánička, u kterého chce klub prodloužit hostování z Kryr. „Na hostování ze Žatce by měl zůstat obránce Lukáš Tománek, za Tuchořice už hrál na jaře,“ doplnil Pavel Benda.

Z hráčů pravděpodobně odejde Jiří Jarolím, který chce hrát v Novém Sedle. Zájem odejít do tohoto klubu, který postoupil do okresního přeboru, projevil i David Bodnár. Ten po operaci ramene v posledních zápasech za Tuchořice nenastupoval.

Letní příprava začala tuchořickým fotbalistům 18. července. V sobotu chystají tradiční letní fotbalový turnaj – memoriál Josefa Hejdy. Kromě domácích se zúčastní Domoušice, Řepy a dorost Motorletu Praha. Začátek je v 9.30 hodin, hraje se 2 x 35 minut.

TJ SOKOL TUCHOŘICE

- počátky fotbalového oddílu v Tuchořicích se datují rokem 1930
- po válce byla obnovena činnost oddílu v roce 1958
- v roce 1973 postoupil klub do I.A třídy, po dvou letech ale sestoupil
- v roce 1980 proběhly velké oslavy 50. výročí založení fotbalu v Tuchořicích
- do krajských soutěžích se klub vrátil v roce 2000