Velké trápení viděli fanoušci Slavoje Žatec v posledním přípravném duelu před startem divize. Týden před začátkem soutěže prohrál Žatec nula pět s Nejdkem, nezvítězil tak ani v jednom z přípravných zápasů. Slavoj zatím trápí problémy s kádrem, vedení ale ujišťuje, že v čase zbývajícím do ostrého startu, ještě celek vhodně posílí.
Pouze čtyři hráči z loňského základního kádru Žatce se představili v generálce na divizi proti Nejdku, který hraje karlovarský krajský přebor. A i Nejdek, stejně jako ostatní celky v přípravě, Slavoj golově jasně přestřílel.

„S tímhle kádrem divizi hrát nemůžou,“ znělo jednohlasně z úst fanoušků Slavoje, když rozesmutnělí odcházeli opět po přídělu pěti branek. Radost totiž neměli ani z minulých zápasů, vždyť Žatec prohrál s Litvínovem 3:5, s Karlovými Vary 2:3 a s juniorkou Teplic 3:5.

Čtyři zápasy - čtyři prohry

První šanci v duelu s Nejdkem měli právě hosté, Patrovský v žatecké brance ale vytáhl první úspěšný zákrok. „Brankáře už máme zajištěné. Nastupovat za naše týmy budou Patrovský, který se vrací z Dánska, Antonín, který naposledy chytal v Jiřetíně a Aschenbrenner,“ informoval Pavel Maňák, sekretář Slavoje. Všichni tři si přitom proti Nejdku zachytali, každý třicet minut.
V 7. minutě sice Slavoj inkasoval, rozhodčí ale viděl faul právě na Patrovského, a tak „úspěch“ Nejdku neplatil. V 11. už ale Patrovský lovil balon ze své sítě, když hosté obstřelili zeď a ze standardní situace se radovali – 0:1.

První příležitost domácího Slavoje vypracoval Votava, navrátilec z Německa, který zprava centroval na Balouna, jeho nadějná hlavička ale nakonec skončila mimo.
Ve 14. minutě měl opět hodně práce Patrovský v žatecké brance. Útočníci Nejdku se uvolnili po pohledné patičce, tváří v tvář strážci svatyně Žatce tentokrát selhali. Ve 20. už ale Nejdek vedl o dvě branky. První pokus sice ještě žatecký brankář kryl, nedůrazná obrana domácích ale povolila i druhý pokus, proti tomu už byl Patrovský bezmocný – 0:2.

Zaujal šikovný Hassman

Žatec podruhé v zápase zahrozil až ve 36. minutě, kdy se prezentoval nejaktivnější hráč Slavoje, šikovný Pavel Hassman. Jeho střelu z dálky ale hostující golman vyrazil.
Kromě několika vzácných výjimek (Heinc, Bešík, Hassman, Karban, Votava) ale žatečtí hráči působili spíše odevzdaně, hráli bez náboje, o pohledné kombinaci týmu, který za týden má hrát divizi, nemohla být ani řeč.
Ve 40. minutě to mohlo být po chybě Heince už 0:3, stačili se ale vrátit Bešík a dorostenec Weinhauer a ve spolupráci s Antonínem v žatecké brance pokus hostů zlikvidovali. Stejně skončila i na druhé straně třetí šance Žatce v první půli, po centru Jana Hynka pálil do golmana Nejdku Baloun.

Po změně stran se do středu hřiště vysunul zkušený Heinc a Slavoj hned začal  o něco lépe kombinovat a dávat o sobě více vědět. Škoda jen, že hodně ze své energie věnoval zbytečným diskuzím. A navíc, Nejdek střílel další a další branky.

Další tři branky ve druhé půli

Už ve 48. přestala domácí obrana úplně hrát, dohadovala se s rozhodčím, čehož soupeř přízemní střelou využil – 0:3.
Dvě příležitosti pak zahodil Filip Klinec, střelou z dálky se neprosadil ani Tatár. V 70. a 71. dokonce obránci Nejdku dvakrát museli odhlavičkovávat balon z brankové čáry, nejprve po pokusu Karbana, poté i Hassmana.V 80. hlavičkoval nad Bešík.
Naopak Nejdek opět skoroval. V 83. minutě vyrazil do rychlého protiútoku – 0:4.
V 85. pak Žatec podtrhl svou bezmoc, když Karban nastřelil tyč. Účet zápasu uzavřel ale Nejdek, v 90. upravil na konečných 0:5.

Do ostrého startu divize už přitom zbývá jen týden. Vedení Slavoje ale přesto stále ujišťuje, že kádr ještě zkvalitní a že bude hrát v divizi důstojnou roli.
„Do zahájení soutěže zbývá týden, a do říjnového termínu uzávěrky matričních pohybů zbývá rovněž poměrně dost času. V tomto týdnu bude nutné dořešit zaregistrování hráčů. Několik hráčů navíc chybělo kvůli zdraví nebo práci.  Ještě máme několik posil vyhlédnutých, v týdnu se budeme snažit vše dotáhnout do konce,“ ujišťuje Pavel Maňák.

Kde jsou zkušené opory?

A kde jsou hráči, kteří se v loňské sezoně v dresu Žatce proháněli po divizních trávnících, ale v generálce na nadcházející sezonu chyběli?
Lze je rozdělit do několika skupin.
První chyběla kvůli práci nebo zdravotním problémům. „Antonín Hynek a Bednář měli zdravotní problémy, ještě je doléčují, ale už trénují. Hodina byl v práci, Sýs je ještě na dovolené,“ vysvětloval Maňák.
Někteří další odešli. Cipra se vrátil do Kryr, Fiřt do Lenešic, jiné angažmá si údajně hledá i útočník Petr Klinec.
Otazník visí i nad jeho parťákem z útoku, produktivním Lesniakem, který sice v přípravě za Žatec už nastoupil, ale údajně také uvažuje o jiném angažmá.
Poslední skupinu tvoří další zkušení žatečtí hráči, ti se do přípravy zatím z různých důvodů nezapojili. Chybí tak například aktivní Klasna, bývalý kapitáni Krejčík a Paul nebo zkušený Baštýř. Zda za Slavoj budou nastupovat je zatím ve hvězdách…

Žatec - Nejdek 0:5 (0:2)

Sestava Žatce: Patrovský (30. Antonín, 60. Aschenbrenner) – Weinhauer, Heinc, Bešík, Votava – Vl. Hynek, Karban, J. Hynek, Hassman – Baloun, Wiesinger. Střídali Tatár, F. Klinec, Svoboda.