Po deváté prohře v řadě od startu divize už ztrácí fotbalisté Žatce propastných sedm bodů na předposlední Nový Bor. Naposledy prohráli o víkendu v Úvalech. Tři branky Slavoj dostal a už posedmé žádnou nedal. Žatec, který se od startu soutěže jen trápí a trápí, nastoupil s několika novými hráči, které stihl podepsat před uzávěrkou přestupů. Ani nováčci Rezek, Houdek a Belán ale prohru neodvrátili.

Bezbrankový stav vydržel v duelu Úval a Slavoje do pětatřicáté minuty. Aschenbrenner v žatecké svatyni vyrazil před sebe tvrdou střelu z dálky, nejpohotovější byl ale domácí Mančák – 1:0. Už o dvě minuty později udeřily Úvaly podruhé a bylo jasné, že ani tentokrát Žatec první body v sezoně nevyválčí. Sýs zbytečně fauloval, domácí zahrávali standardní situaci –  2:0.

Oživení ve druhé půli

Ve druhé půli Žatec hru trochu oživil, přišli mladíci Jan Hynek a Hassman, blízko bylo i k brance. Dvě šance ale nevyužil právě Hassman, poprvé nepřesně hlavičkoval, podruhé sice balon do sítě dostal, ale rozhodčí byl proti, odpískal ofsajd. A tak, když Slavoj své příležitosti ve druhém poločase promarnil, uzavřel účet utkání domácí tým. Už v nastaveném čase, po jedné z dalších šancí Žatce, uzavřely Úvaly na konečných 3:0.

Po devíti kolech divize má Žatec skore tři ku čtyřiceti, v tabulce nula bodů a zapsaných devět proher. Navíc Slavoj dokázal skorovat jen v prvních dvou utkáních, poté už žádnou branku nevsítil. Jeho hráči jsou ve velmi hluboké krizi. Šanci na nápravu bude mít o víkendu proti týmu Libiše, opět Žatec zajíždí ven.

Úvaly - Žatec 3:0 (2:0)

Sestava Žatce: Aschenbrenner – Sýs (46. J. Hynek), A. Hynek, Houdek, Bednář, Bešík, Rosendo,  Karban (56. Hassman), Strnad, Rezek, Belán