Fotbalisté Blšan si přivezli v sobotu dva body z Bíliny, když po nerozhodném stavu po 90 minutách  byli úspěšnější v penaltovém rozstřelu. Stejného výsledku 3:2 po penaltách dosáhli také 31. srpna v domácím zápase s Rumburkem, od té body Chmelaři až do soboty nebodovali. V tabulce krajského přeboru mají čtyři body ze zmíněných dvou zápasů a jsou poslední.

Do Bíliny přijely v sobotu Blšany se sestavou nabitou exligovými hráči v čele se sparťanskou ikonou Horstem Sieglem. V útoku stále výborný Josef Němec, Tomáš Pilař uprostřed pole, Patrik Lácha na kraji a pohotový Lukáš Prückner byli stálou hrozbou pro bílinskou branku. Mladý domácí tým se do boje ale pustil bez respektu a prvních dvacet minut probíhalo zcela v jeho režii. V 8. minutě se po dlouhém nákopu trefil v plném běhu nádherně Tůma. Brankář Blšan na střelu nedosáhl a Bílina šla do vedení.

Za Chmelaře nastoupili Siegl, Němec i Pilař

Druhá část první půle se Bílině nepovedla. Místo, aby hráči pokračovali v rychlé hře postavené na brejkových šancích útočníků, začali hrát stejně jako Blšany, tedy kombinaci krátkých přihrávek ve středu hřiště. To Blšanům vyhovovalo a v této fázi Bílinu přehrávaly. Výsledkem byl vyrovnávací gól Láchy. V druhém poločasu si domácí uvědomili, kudy vede cesta k úspěchu. Dlouhými míči do běhu zadáci zásobovali rychlé útočníky a gól visel ve vzduchu.V 63. minutě jeden z dobrých centrů poslal Tůma nekompromisně do sítě z hranice pokutového území a Bílina šla znovu do vedení. Další šance však domácí neproměnili. Z náhodného protiútoku v 79. minutě vymetl šibenici domácí branky Pilař a vyrovnal stav utkání. Přes snahu bílinských hráčů už další gólů nepadl.

Penaltový rozstřel lépe zvládly Blšany, hlavně díky vynikajícím zákrokům brankáře Kalanina.

Bílina – Blšany 2:3 np (1:1)

Branky: Tůma 2 – Lácha, Pilař