„Jsme spokojení. Výsledek nás samozřejmě potěšil, ale o ten až tolik nešlo. Zkoušeli jsme ještě některé herní varianty, různá rozestavení, zápas splnil svůj účel. Příprava se nám vydařila, splnila naše očekávání, teď uvidíme, jak se nám povede v soutěži," usmíval se po výhře nad Královicemi Josef Němec, hrající asistent trenéra Blšan.

Další exligista v dresu Chmelařů opět nastoupil až na posledních zhruba dvacet minut, předtím na trávníku dostali přednost mladší. A činili se. Už v poločase vedly Blšany 2:0 po brankách Šimona a Rajnocha.

Dirigent Vidlička

Ve druhé půli zamkli Chmelaři soupeře na jeho polovině a vytvářeli si mnoho příležitostí. Roli špílmachra po Pilařovi, který pravděpodobně bude alespoň v úvodu sezony Blšanům chybět, převzal Vlastimil Vidlička. A dařilo se mu. Byl aktivní, vymýšlel pro spoluhráče zajímavé balony.

Paradoxně, když Chmelaři tlačili nejvíce, hosté snížili z ojedinělého protiútoku. Blšany se ale rychle oklepaly, opět se usadily na polovině Královic a nejdříve Rodinger a poté Vidlička stanovily konečný stav utkání – 4:1.

Tři výhry a jedna prohra v přípravě

Pro Blšany to byla třetí výhra v přípravě, kromě Královic porazily ještě Kunice (I.A třída) a Chomutov (divize). Naopak prohráli fotbalisté Blšan s Klíčany. V sobotu 8. srpna od 10.30 hodin už čeká na Chmelaře ostrý start krajského přeboru, přivítají Srbice.

Jisté je, že bude chybět zraněný Prückner, pravděpodobně kvůli práci v zahraničí také Pilař. Na trávník by ale měli vyběhnout určitě Vidlička, Böhm, Zeman a další fotbalisté, kteří zajistili skvělou jarní jízdou záchranu. Osa týmu by tedy měla zůstat pohromadě. Blšany budou i letos spolupracovat s asociací hráčů. Chmelaři opět v přípravě vyzkoušeli několik nových tváří, věří, že kádr už se měnit nebude. „Uvidíme, tím, že spolupracujeme s hráči bez angažmá, tak nikdy nevíme. Může jim přijít nabídka. Ale pevně věříme, že kádr, tak jak je, zůstane pohromadě," doufá Josef Němec.

Blšany – Královice 4:1 (2:0)

Branky Blšan: Šimon, Rajnoch, Rodinger, Vidlička

Příprava Blšan:

Blšany – Kunice 4:1

Blšany – FC Chomutov 5:2

Blšany – Klíčany 1:3

Blšany – Královice 4:1