Čtyři výhry ve čtyřech zápasech, vesměs ale proti slabším soupeřům, slavil v přípravě Slavoj Žatec. Nyní už ho ale čeká první mistrovský zápas, fanoušci jsou zvědaví, jak obstojí v ostrém testu. Jeho fotbalisté chtějí, po minulé katastrofální sezoně v divizi, v krajském přeboru vyhrávat a držet se v horní polovině tabulky.

V přípravě Slavoj nejprve porazil Nejdek 2:0, pak Ostrov 3:2, Spořice 5:3 a nakonec v generálce Kozly 12:1. Pro Žatec to byly vlastně první výhry v letošním roce, vždyť na jaře v divizi nevyhrál ani jednou. „Na minulou nepovedenou sezonu chceme co nejrychleji zapomenout. Nedařilo se, měli jsme také smůlu. Chceme v nové sezoně opět vyhrávat, ukázat našim fanouškům pěkný fotbal. Naším cílem je hrát v horní polovině tabulky krajského přeboru, vyhrávat," představil cíle žateckého fotbalu po sestupu z divize Pavel Maňák, sekretář klubu.

Hned druhý zápas bude derby

Žatec odstartuje v krajském přeboru doma v sobotu 8. srpna od 17 hodin proti Krupce. V sezoně ho čekají také dvě derby, jedno hned o týden později v Postoloprtech, a poté také s Blšany.

Po letech, kdy do Žatce mířili různí fotbalisté se zkušenostmi z první ligy a dařilo se mu v divizi, poté, co byl Slavoj také farmou Mostu, ale také po loňské nevydařené anabázi s několika hostujícími hráči, kteří na moc zápasů nedorazili, bude v nadcházející sezoně klub sázet hlavně na mladé a na fotbalisty ze Žatce a okolí. „V kádru máme hlavně žatecké hráče, naše odchovance, chceme jim dát příležitost," pokračoval Maňák.

Žatec moc neposiloval

A jak je na tom tedy kádr pro krajský přebor? Po loňské katastrofální sezoně a experimentu s trenérem Martinem Frýdkem, který se moc nepovedl, bylo ukončeno hostování Šeredovi, Šulcovi, Tretyakovi, Klačarovi či Houšteckému. Do přípravy se zatím také nezapojil z neznámých důvodů zkušený Bednář, jedna z velkých žateckých opor.
To by bylo z odchodů vše. Klub se naopak dohodl na pokračování spolupráce s útočníkem Petrem Klincem, pokračovat by měl také Vlk, který sice do přípravy přišel až v jejím závěru, údajně byl ale pracovně vytížen, a pro sezonu by měl být k dispozici.

Zůstávají také opory Heinc, A. Hynek, Hassman či Bešík. „Vrací se k nám ze studií Ulbrik, příležitost dostanou také Malý a Merda," jmenuje Maňák také dva hráče, kteří už v Žatci působili, pak ale zkoušeli štěstí v mládežnických výběrech Mostu.

Žádné velké posilování po sestupu z divize tedy Slavoj nehlásí. Většinou jde o navrátilce do sestavy. Asi největší posilou je tak nový tvůrce hry, který byl v přípravě hodně aktivní a dařilo se mu. „Dohodli jsme se a bude za nás hrát zkušený Richard Zelinka, měl by hru dirigovat a usměrňovat mladé hráče," představil záložníka s bohatými zkušenostmi nejen z divize Maňák. V brance pak Slavoj bude sázet na duo Weisser, který naposledy působil v Lounech, a Bouček.

„Uvidíme, jak to půjde, našim klukům věříme. Snad začneme dobře už proti Krupce," uzavřel žatecký funkcionář. Hracím dnem bude pro Slavoj nově sobota.

Příprava Žatce:

Žatec – Nejdek 2:0
Žatec – Ostrov 3:2
Žatec – Spořice 5:3
Žatec – Kozly 12:1