Nejlepší „sniper" krajského přeboru? Po deseti kolech Jiří Böhm z Blšan, který o víkendu, ač s nedoléčeným zraněním a až od 39. minuty, nasázel Postoloprtům čtyři branky. A to ještě nedal penaltu… Útočník lídra soutěže se radoval již desetkrát, zařídil polovinu všech branek Chmelařů.

Naopak Žatec a Postoloprty mezi nejlepšími střelci zástupce nemají, góly příliš nedávají a nedaří se jim. Postoloprty mají sedm bodů a jsou třinácté, Žatec po sedmi kolech pouhopouhé čtyři a krčí se na čtrnácté pozici.

Blšany po výhře v derby nad Postoloprty 6:0 upevnily své postavení v čele fotbalového krajského přeboru. Mají na kontě po sedmi zápasech devatenáct bodů, druhé Štětí šestnáct. Bilanci mají zatím Chmelaři skvělou. Šest výher a jednu prohru až po penaltovém rozstřelu. Partě trenéra Ličky se daří na podzim hrát velmi atraktivní útočný fotbal a v sedmi zápasech Blšany nastřílely jedenadvacet branek.

Böhm dal polovinu branek Blšan

Téměř polovina z nich má jediného střelce. Útočník s ligovými zkušenostmi Jiří Böhm se trefil do sítí soupeřů už desetkrát. Naposledy proti Postoloprtům doslova koncertoval, radoval se čtyřikrát. A to ještě nastoupil až ve 39. minutě, když střídal zraněného Zdichynce. Od začátku nehrál proto, že sám neměl doléčené zranění.

Poprvé se Böhm proti Postoloprtům radoval v 52. minutě, proměnil Homolovu nabídku. Podruhé v 59., když na polovině zachytil špatnou rozehrávku a sám prostřelil Junka v brance hostů. V 62. utekl po křídle blšanský Zeman a před brankou byl připraven, kdo jiný, Böhm. Čtvrtý „zářez" pak přidal v 65. minutě, znovu po kombinaci se Zemanem.

A mohl se radovat i popáté, jenže penaltu, která byla nařízena za faul na Vidličku, nedal. Ale tentokrát, když Chmelaři vyhráli vysoko 6:0, to určitě nemrzelo tolik.

O první příčku v pořadí nejlepších střelců krajského přeboru se Böhm dělí s Tůmou z Bíliny. Devět branek pak má na kontě Krok z Neštěmic, osm Růžička a Slanička, sedm Vavrinec. Také druhý nejlepší střelec z okresu Louny v krajském přeboru je z Blšan. Mezi úspěšnými se třemi góly je Adam Boruta.

Žatec se trápí, Postoloprty jsou třinácté

Ani zdaleka tak dobře jako Blšanským, se nedaří střelcům Postoloprt ani Žatce. Vždyť Postoloprty se zatím trefily v sedmi zápasech devětkrát, Žatec jen osmkrát. Postoloprty, nováček krajského přeboru, jsou prozatím v tabulce třinácté se sedmi body. Mají na kontě dvě výhry v základní hrací době a jednu po penaltách, čtyřikrát prohrály.

Ještě horší bilanci má ale Žatec, v minulé sezoně divizní tým, od kterého se rozhodně nečekalo, že bude hrát o sestup i v krajském přeboru. Žatec zatím pouze jedinkrát vyhrál doma s Modrou, jinak šestkrát prohrál, jednou po penaltách. Naposledy dostal Slavoj příděl ve Štětí, odkud přijel s porážkou 1:7.